REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 167
2 magi 161
3 robert77u 153
4 wiesia 145
5 EGON72 142
6 cypek1910 140
7 FeelFaza 140
8 Papay 139
9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134
REKLAMA
 
Widzew zaczyna późno, ale od razu intensywnie
 
Czwartek, 10. stycznia 2019, godz. 17:27; źródło: widzew.com

Jeszcze tylko trzy zespoły z grona drugoligowców nie rozpoczęły treningów i przygotowań do rundy wiosennej. Jest wśród nich Widzew, który wspólne zajęcia pod kierownictwem sztabu szkoleniowego rozpocznie w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia.

Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego na pierwszym treningu mają się spotkać w poniedziałkowe przedpołudnie na obiektach Łodzianki przy ulicy Małachowskiego. Przez pierwszy tydzień mają trenować codziennie, włącznie z sobotą. W niektóre dni zaplanowano po dwie jednostki treningowe, bo oprócz zajęć na boisku przewidziano też ćwiczenia na siłowni.
REKLAMA

Wśród nowych twarzy w drużynie, na pierwszym treningu na pewno pojawi się pozyskany z Wisły Płock pomocnik Adam Radwański, który po roku przerwy, gdy był wypożyczony z Wisły do Rakowa Częstochowa, wraca do Łodzi. Na boisku Łodzianki mają w poniedziałek pojawić się też piłkarze, których Widzew chce sprawdzić pod kątem umiejętności gry i przydatności do zespołu. To 17-letni prawy obrońca Michał Orzechowski z Lechii Dzierżoniów oraz o rok starszy ukraiński skrzydłowy Ołeksandr Jacenko z klubu Escola Warszawa. Niewykluczone, że na pierwszym treningu pojawią się też inni potencjalni kandydaci do gry w zespole wicelidera II ligi.
REKLAMA

W Łodzi widzewiacy będą trenować do 28 stycznia, kiedy to wyjadą na zgrupowanie do Uniejowa, które ma potrwać do 8 lutego. Jeszcze przed wyjazdem, w sobotę 26 stycznia, jest zaplanowana pierwsza gra kontrolna na boisku Łodzianki. Rywalem Widzewa ma być Broń Radom. W trakcie obozu w Uniejowie zaplanowano kolejne sparingi: 30 stycznia z Polonią Warszawa, 2 lutego z Wisłą Płock i 6 lutego z Wartą Poznań.
Po powrocie do Łodzi podopieczni trenera Mroczkowskiego mają jeszcze zagrać 13 lutego z GKS Tychy (na Łodziance), 16 lutego ze Stomilem Olsztyn (Nieborów), oraz 23 lutego z KS Sand-Bus Kutno na boisku tego rywala, jeśli na to pozwoli pogoda. Pierwszy ligowy mecz o punkty Widzew ma rozegrać w weekend 2-3 marca na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

KW