REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 168
2 magi 161
3 robert77u 154
4 wiesia 149
5 EGON72 147
6 cypek1910 144
7 Papay 143
8 sebalat... 140
9 FeelFaza 140
10 jacekz 137
REKLAMA
 
Madera obejmie młodszych piłkarzy. "Doraźne wygrane w długiej perspektywie wiele nie dadzą"
 
Piątek, 4. stycznia 2019, godz. 12:12; źródło: Widzew Łódź

Sebastian Madera dobrze odnajduje się w roli szkoleniowej. Przypomnijmy, że do Akademii Widzewa dołączył na początku zeszłego roku. Do tej pory prowadził chłopców z rocznika 2002, teraz to się zmieni i zajmie się szkoleniem piłkarzy o trzy lata młodszych, o czym informuje oficjalna strona.

- Chciałbym trochę odwrócić myślenie i podkreślić znaczenie właśnie rozwoju indywidualnego zawodników. Oni mają, zwłaszcza w tak młodym wieku, nad czym pracować i jeśli będą robić to dobrze, wyniki przyjdą same. Doraźne wygrane w długiej perspektywie wiele raczej nie dadzą, a poprawa umiejętności zostanie i pozwoli najlepszym iść dalej. Chcę ich przygotować na spotkanie z najlepszymi rówieśnikami w kraju, a później już z dorosłym futbolem. Zawodnicy muszą na każdym treningu mieć świadomość, po co wychodzą na boisko - wyjaśnił w rozmowie z klubowymi mediami.
REKLAMA


Madera jest przekonany, że teraz powinno być jeszcze więcej ciężkiej pracy, ale zarazem jest to szansa na rozwój tak podopiecznych, jak i samego trenera. - Jestem na początku mojej drogi trenerskiej, ale tu właśnie widzę swoją przyszłość. Nie jest to moja dodatkowa praca czy tylko hobby. Realizuję swoje marzenia, taką wybrałem dla siebie drogę i cieszę się, że mogę nią podążać w Widzewie - dodał. 

PK