9 Jazz_1910 24
10 rs333 24

Rozwój odpadł z Pucharu Polski. Nie pomogło przetarcie z Widzewem

Czwartek, 6. grudnia 2018, godz. 21:40

Ostatni drugoligowiec odpadł z Pucharu Polski. Zespół Rozwoju Katowice z trenerem Markiem Koniarkiem, okazał się słabszy od ekstraklasowego Górnika Zabrze.

W ostatnich dniach, głównym tematem w Widzewie były zmiany personalne wśród włodarzy klubu. Warto jednak zwrócić uwagę na ostatnie akordy tegorocznych rozgrywek, w których brał udział jeden z ligowych rywali Widzewa.

Zespół Rozwoju jest jednym z najsłabszych zespołów II ligi, jednak Górnik, który w tym sezonie był polskim reprezentantem w europejskich pucharach, potrzebował aż 120 minut, by uporać się z derbowym rywalem. Mecz zakończył się wynikiem 1:4, choć do 90 minuty był remis 1:1. Przez kilka minut pachniało nawet sensacją, bo to gospodarze wyszli na prowadzenie jako pierwsi.

Co ciekawe, pomóc młodym zawodnikom z Katowic miało starcie... z Widzewem. Na pytanie o ewentualną presję przed meczem z renomowanym Górnikiem trener Koniarek podkreślił, że jego zawodnicy prawdziwe zderzenie z presją mieli w Łodzi, przy 17 tysiącach widzów. Poniżej nagranie z rozmowy, którą przeprowadził katowicki Sport.