REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Stamirowski: "To nie jest żaden zakręt w działalności klubu"
 
Wtorek, 4. grudnia 2018, godz. 19:10

W poniedziałek doszło do spotkania zarządu stowarzyszenia RTS Widzew oraz przedstawicieli Stowarzyszenia w radzie nadzorczej Spółki. Po nim Widzew wydał komunikat o zmianach w zarządzie Spółki. Na łamach „Widzewiaka” te wydarzenia komentuje Tomasz Stamirowski, prezes RTS Widzew. 

Tomasz Stamirowski: - Konieczne było ustalenie działań w kontekście złożonych wniosków o rezygnację. Nie byliśmy oczywiście zaskoczeni samymi  wnioskami, bo one pojawiły się przed weekendem. Rozmawialiśmy na ten temat już w sobotę.  W poniedziałek spotkaliśmy się w tej sprawie w gronie członków władz stowarzyszenia i reprezentantów stowarzyszenia w radzie nadzorczej. 
REKLAMA

- Nie jest dziwnym, że te rezygnacje są z dniem 31 grudnia, a nie natychmiast?
- Jest to częsta praktyka, dająca czas na płynne dokonanie zmian. To są rezygnacje złożone przez członków zarządu, którzy zadeklarowali też normalne pełnienie obowiązków do końca tego okresu. Dawid złożył też na spotkaniu deklarację o wydłużeniu okresu w zarządzie w wypadku takiej potrzeby. My tych wniosków nie rozpatrywaliśmy, ani nie analizowaliśmy podłoża. Trzeba też powiedzieć, że to nie jest sytuacja rozstania zero-jedynkowego. Przemek i Dawid pozostają członkami stowarzyszenia. Mamy miesiąc na wdrożenie zmian w strukturze klubu, zbudowanie nowego zarządu. 

- To jest też miesiąc, w którym najwięcej powinno się dziać, jeśli chodzi o sprawy sportowe.
- Jeśli o to chodzi, nie ma przestoju. Plan przygotowań jest ułożony. Sprawami transferowymi zajmuje się Mirek Leszczyński, który w spółce pozostaje. Na pewno widzimy konieczność dokonania wzmocnień, zarówno w kadrze jak i w dziale sportowym. W poniedziałek spotkaliśmy się też z trenerem, rozmawialiśmy o budżecie na transfery, omawialiśmy potencjalne wzmocnienia, także tutaj wszystko toczy się swoim rytmem. To nie jest żaden zakręt w działalności klubu.     
REKLAMA

- Kiedy zostanie wybrany nowy prezes?
- Jesteśmy w trakcie dyskutowania nad strukturą klubu, po kilku przesunięciach, ze względu na przygotowywane materiały, na początku przyszłego tygodnia została wcześniej zaplanowana rada nadzorcza. Strukturę będziemy omawiać w szerszym zakresie, łącznie z obsadą zarządu. Nawiasem mówiąc, przed zarządem postawione zostało takie oczekiwanie, by tą strukturę stworzyć. Ona miała być już gotowa i mam nadzieję, że zostanie nam w grudniu zaprezentowana. 

- Nowym prezesem będzie osoba ze stowarzyszenia czy z zewnątrz? 
- Na pewno tak ważna kwestia będzie omawiana w gronie stowarzyszenia, choć wstępnie omawialiśmy to w gronie władz stowarzyszenia. Wydaje się, że trzeba sięgnąć po osobę z zewnątrz, z odpowiednimi kwalifikacjami, która będzie w pełni zaangażowana w pracę w klubie i będzie mu poświęcała 100% zawodowego czasu. To oczywiście wiąże się z tym, że ta osoba będzie wynagradzana. Pamiętajmy, że my, członkowie zarządu stowarzyszenia, pracujemy społecznie,  mając swoje życie zawodowe.  Nasza rola jest wspierająca oraz kontrolna, by klub szedł w dobrą stronę. Potrzebujemy prezesa, który będzie w pełni skoncentrowany na Widzewie. 

Tomasz Andrzejewski