REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 189
2 magi 186
3 cypek1910 177
4 wiesia 176
5 EGON72 170
6 robert77u 167
7 Papay 167
8 sebalat... 166
9 abel55 164
10 FeelFaza 161
REKLAMA
 
Smuda oficjalnie trenerem Górnikiem Łęczna. W drużynie ma „grać muzyka”
 
Środa, 7. listopada 2018, godz. 16:41; źródło: Dziennik Wschodni

To, o czym mówiono od dłuższego czasu, właśnie stało się faktem. Dobrze znany kibicom Widzewa Franciszek Smuda został oficjalnie  trenerem innego drugoligowca - Górnika Łęczna.

Smuda pracował już w tym klubie w sezonie 2016/2017, gdy próbował uratować go przed spadkiem z Ekstraklasy. Ta misja zakończyła się niepowodzeniem. Teraz ma poprawić grę zespołu, który ostatnio przegrał 1:5 z Radomiakiem na wyjeździe. Były trener Widzewa ma poprowadzić zespół z Lubelszczyzny już w najbliższym meczu z Gryfem Wejherowo. Szkoleniowiec już zapowiedział kadrowe transfery po jesiennej fazie sezonu i meczach ze wspomnianym Gryfem oraz Skrą Częstchowa, ROW Rybnik i Ruchem Chorzów.
REKLAMA

- Trzeba zrobić wszystko by w tych spotkaniach Górnik zdobył jak największą ilość punktów. Natomiast zimą trzeba się rozejrzeć za wzmocnieniami. Drużyna potrzebuje czterech-pięciu doświadczonych graczy od których tutejsza młodzież mogłaby się wiele nauczyć. Górnik w tym sezonie traci bardzo dużo bramek i należy popracować nad odpowiednimi proporcjami w ataku i obronie. W pod moją pieczą w zespołach, które prowadzę zawsze musi „grać muzyka” - powiedział Smuda.

Ciekawe, czy do Łęcznej za Smudą nie powędrują niektórzy piłkarze Widzewa. Jak na przykład Robert Demjan, o któego ewentualnych przenosinach do Górnika pisaliśmy TUTAJ. Okazję do spotkania z Widzewem na boisku Franciszek Smuda będzie miał dopiero wiosną przyszłego roku, bo właśnie wtedy odbędzie się drugoligowy mecz łodzian z Górnikiem w Łęcznej.

KW