REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Magiera: "Konrad daje sobie radę przy 16 tysiącach kibiców"
 
Środa, 10. października 2018, godz. 18:23

Jacek Magiera na konferencji w Sercu Łodzi przyznał, że ten pierwszy mecz z Włochami dużo drużynie dał. Pokazał dość brutalnie, nad czym trzeba pracować. Już drugie spotkanie w ramach Turnieju 8 Narodów ze Szwajcarią poszło lepiej. A jak będzie z Czechami? - Wtedy mało pracowaliśmy nad ofensywą, teraz poświęciliśmy temu więcej czasu (…) Oczywiście celem jest wygrać, bo chcemy wygrywać, tym też się buduje drużynę, ale nie zapominamy o tym, że to jest jeszcze selekcja. Nie będziemy grali typowo pod wynik w różnych sytuacjach. Celem są Mistrzostwa Świata i musimy wiedzieć o każdym zawodniku jak najwięcej, a będziemy wiedzieć wtedy, kiedy oni będą grali i będą się mierzyć z rywalami z wysokiej europejskiej półki. Sam trening nic nie da. Mamy kilku debiutantów, być może jutro będzie szansa, że któryś z nich zagra - powiedział selekcjoner nawiązując między innymi do Konrada Gutowskiego.

Właśnie skrzydłowemu Widzewa szkoleniowiec poświęcił kilka słów: - To nie jest tak, że to jest ukłon w kierunku łódzkiej publiczności, że gramy na stadionie Widzewa i powołaliśmy zawodnika tego klubu. Gdyby nie zasłużył to na pewno by tutaj nie był. Był obserwowany. Ja go nie widziałem na żywo w meczach, natomiast moi asystenci widzieli go na żywo. Oglądali w meczu w Rybniku, w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Patrzymy na statystyki jakie ma: 4 gole, 2 asysty. Praktycznie wszystkie mecz od początku. Rozmawiałem z trenerem Mroczkowskim, który też wydał na jego temat bardzo pochlebne recenzje. To spowodowało, że pech jednego zawodnika, czyli kontuzja, że jest szczęściem dla Konrada.  Tak to w sporcie bywa. Teraz od niego zależy, czy tę szansę wykorzysta. Na pewno jest pełnoprawnym zawodnikiem z szansą na grę. Wszystko przed nim. Ma być odważnym, ma zaprezentować się najlepiej jak potrafi. 
REKLAMA


Magiera był też pytany, czy problemem nie jest brak gry niektórych piłkarzy, szczególnie z klubów ekstraklasowych. Zarazem czy właśnie to nie będzie przewaga Gutowskiego? - Na pewno to może być przewaga i oby tak było. Dla mnie II liga jest na podobnym poziomie jak I liga. Tutaj jest kolejny aspekt, że Konrad daje sobie radę przy 16 tysiącach kibiców grając na tym stadionie. Nie każdy jest w stanie udźwignąć taką presję. Tym bardziej widzewska publiczność, która jest bardzo wymagająca. Pamięta Ligę Mistrzów, pamięta europejskie puchary. Ma duszę, jest to miejsce, gdzie grali najlepsi piłkarze świata i on nie pęka. To pokazuje, że chłopak ma potencjał. Tym bardziej, że nie tak dawno mało co grał w Centralnej Lidze Juniorów będąc zawodnikiem Podbeskidzia, a dzisiaj widać, że spłaca się. On nie może się tym zadowalać, teraz go chwalimy, ale to było wczoraj. Przed nim jutro mecz, następny, musi to udowodnić i chcąc grać na jeszcze wyższym poziomie dużo nad sobą pracować - uzupełnił trener, a w przeszłości piłkarz Widzewa.

Magiera ma świadomość, że tak Czesi, jak i Holendrzy zagrają rocznikiem 1998, czyli będzie to ekipa starsza. Spodziewa się zatem dobrze zorganizowanych rywali. Trzeba przyznać, że sami jesteśmy ciekawi jak wypadnie na tle takich drużyn Konrad Gutowski.

JD