REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Kogo zobaczymy w czwartek w drużynie reprezentacji Czech?
 
Wtorek, 9. października 2018, godz. 21:52

W najbliższy czwartek reprezentacja Polski U-20 zmierzy się ze swoimi rówieśnikami z Czech, a ich mecz w ramach „Turnieju 8 Narodów” odbędzie się na stadionie Widzewa. Na tą okoliczność, redakcja "Widzewiaka" pochyliła się nad składem najbliższego rywala Polaków, szukając tam ciekawych zawodników. W zespole naszych południowych sąsiadów można znaleźć kilku interesujących młodych zawodników, którzy stoją u progu dużej kariery. 
REKLAMA

Na pierwszy plan wybija się 19-letni Michał Sadilek, który od 2015 trenuje w holenderskiej akademii zaliczając kolejne grupy wiekowe w PSV. W zeszłym miesiącu otrzymał od trenera Marka van Bommela możliwość debiutu w pierwszej drużynie PSV. Sadilek wyszedł w pierwszym składzie na mecz Pucharu Holandii z Maassluis i zaliczył asystę. PSV wygrało mecz 4:0. Młody pomocnik do tej pory występował głównie w reprezentacji U-19, w której w ciągu 3 lat zaliczył aż 29 występów i zdobył brązowy medal na Mistrzostwa Europy w 2017 roku. Warto dodać, że zawodnik otrzymał w tym roku nagrodę „Największego Talentu Roku” w Czechach.

Kolejnym interesującym zawodnikiem w kadrze Czech jest napastnik Onrej Sasinka, który pełnił rolę kapitana w reprezentacji U-19, która w zeszłym roku zdobyła brązowy medal. Obecnie Sasinka notuje regularne występy w pierwszej drużynie Banika Ostrawa, dla którego zdobył już 3 bramki i jedną asystę w obecnych rozgrywkach. 20-latek zanotował w reprezentacji U-20 7 spotkań, zdobywając w nich 1 bramkę.
REKLAMA

Na boisku możemy zobaczyć też obiecującego bramkarza Martina Jedliczka, który jest obecnie zawodnikiem słowackiego klubu Dunajska Streda, do którego został wypożyczony z Mlady Boleslav. Wypożyczenie mu służy, gdyż w ostatnim czasie wywalczył miejsce w podstawowym składzie swojego zespołu, notując 9 występów w słowackiej Fortuna Lidze, w dwóch spotkaniach zachowując czyste konto.  

W czwartek w Łodzi zagra zatem kolejna reprezentacja, w której można zobaczyć zawodników, którzy niedługo mogą wypłynąć na szerokie wody. Z tego powodu warto odwiedzić stadion Widzewa. Na dodatek, istnieje duża szansa, że w składzie naszej reprezentacji będziemy mogli oklaskiwać Konrada Gutowskiego. 

JD