REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 189
2 magi 186
3 cypek1910 177
4 wiesia 176
5 EGON72 170
6 robert77u 167
7 Papay 167
8 sebalat... 166
9 abel55 164
10 FeelFaza 161
REKLAMA
 
Przegrana strzelanina juniorów starszych
 
Środa, 12. września 2018, godz. 11:13

W niedzielę w 4. kolejce I ligi wojewódzkiej A1 junior drużyna Radosława Wasiaka rozgrywała mecz w Bełchatowie z tamtejszym GKS. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco, ponieważ pierwszy zespół GKS
Bełchatów grający w Centralnej Lidze Juniorów miał przełożoną rywalizację z Zagłębiem Lubin. Tym samy do rywala widzewiaków delegowano kilku graczy z podstawowego składu. Co więcej, mało kto się spodziewał, że do tego stopnia, iż w zespole GKS zagra Przemysław Zdybowicz, prawdopodobnie największy talent w bełchatowskim klubie. Warto tu podkreślić, że zespół Wasiaka składa się obecnie z zawodników z rocznika 2001.
REKLAMA


Już w 2. minucie po rzucie rożnym GKS wyszedł na prowadzenie. Pięć minut później strata się powiększyła. Widzewiacy odpowiedzieli w 11. minucie świetna indywidualna akcja Telestaka i wyłożenie piłki Jatczakowi przyniosła kontaktowego gola. Jednak po chwili Widzew dostał kolejny cios, a w 28. minucie powinno być 1:4. Jednak wówczas rzut karny obronił w dobrym stylu Mikołajczak. Od tego momentu Widzew ruszył do ataku. Jeszcze przed przerwą Telestak zdobył gola, który dawał nadzieję na dobry wynik.

W 50. minucie świetna akcja Bechta oraz dobre podanie do Kmity, a ten  doprowadza do wyrównania. To sparaliżowało na kilka minut gospodarzy. Jatczak powinien wyprowadzić Widzew na prowadzenie, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później tak samo zachował się Sejdak. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i GKS wygrał 3:5, najpierw wykorzystując rzut karny, a później kontrę. 

- Zawsze powtarzam swoim zawodnikom, gramy w Widzewie i nie możemy się bać. Możemy przegrać, ale musimy walczyć do końca. I dziś tak było, dlatego mimo porażki jestem dumny ze swoich zawodników i
drużyny, a przypomnę że ten zespół nigdy nie walczył o najwyższe laury, lecz nie chcę do tego wracać. Bo wiem jaki zespół przejmowałem, i na jaką głęboką wodę się rzucałem. Jednak mimo porażki wierzę w ten zespół i w tych chłopaków. Jednak jeżeli idzie o samo spotkanie to przegrywamy je na pewno doświadczeniem i ograniem na wyższym szczeblu - mówił po spotkaniu Wasiak. 

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 5:3 (3:2)

Bramki dla Widzewa:
2:1 Jatczak (12)
3:2 Telestak (30)
3:3 Kmita (50)

Skład Widzewa:Mikołajczak - Stopa, Mamełka, Ławniczak, Kardas (29, Becht), Nieśmiałek (60, Dula), Owczarczyk, Jatczak, Jasiński (55, Sejdak), Telestak, Kmita.

PK