9 robert77u 116
10 wiesia 114

Podium zupełnie zmienione

Sobota, 8. września 2018, godz. 23:14

Dziewiąta kolejka drugiej linii gruntownie zmieniła skład czołowej trójki tabeli. Kilka wyników mogło szokować. Siarka, która była samodzielnym liderem doznała pierwszej porażki w tym sezonie. I to gdzie? W Tarnobrzegu, gdzie uległa ROW 0:2. Była to zarazem pierwsza wyjazdowa wygrana drużyny z Rybnika. Po raz pierwszy goście nie stracili bramki w tym sezonie. Wpadka Siarki miała bolesne konsekwencje, bo ten zespół spadł na piąte miejsce.

Nowym liderem została Olimpia Grudziądz, która pokonała u siebie swoją imienniczkę z Elbląga aż 3:0. Na pozycję samodzielnego wicelider awansował Widzew, który bez problemów pokonał w Łodzi Górnika Łęczna także 3:0. Podczas drugoligowych bojów łodzianie nigdy nie wygrali wyżej przed własną publicznością. Po raz ostatni przy Piłsudskiego taki rezultat Widzew odnotował w 29. kolejce trzeciej ligi z Wikielcem. O ile dla Dario Kristo był to drugi gol w tym sezonie, o tyle Maciej Kazimierowicz oraz debiutujący w zespole Filip Mihaljević zdobyli pierwsze bramki w tych rozgrywkach.

Na trzecią pozycję wskoczył GKS Bełchatów. Nie przypadkiem. Byli wicemistrzowie Polski 2007 są już jedynym zespołem bez porażki. W sobotę zwycięstwo 2:1 z Rozwojem nie było formalnością, bo goście z Katowic prowadzili od 47. minuty po samobóju Emile Thiakane, ale już w 55. minucie wyrównał Paweł Czajkowski, a wynik ustalił Patryk Mularczyk w 60. minucie.

Pierwszoligowe aspiracje potwierdził Radomiak, wygrywając z Gryfem w Radomiu aż 3:0. Goście z Wejherowa byli ostatnim zespołem, który strzelał gola w każdej kolejce.

Była to wyjątkowo udana kolejka dla beniaminków, choć Elana jeszcze nie grała. Pozostali trzej nowicjusze wygrali, aplikując rywalom po 3 gole. O ile z wygraną Widzewa można było się liczyć, o tyle zwycięstwo Resovii 3:2 w Siedlcach ze zdegradowaną z I ligi Pogonią jest niespodzianką. To przecież pierwsza wyjazdowa wygrana rzeszowian.

Drugim obok bełchatowian zespołem z kompletem punktów w meczach przed własną publicznością jest Skra, która w swoim drugim spotkaniu w Częstochowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią pokonała 3:2 Stal ze Stalowej Woli. O wygranej gospodarzy zadecydował gol Adriana Błaszkiewicza w doliczonym czasie gry.

Przypomnijmy, że w sobotę rozegranych zostało 7 spotkań. Mecz Ruch – Znicz Pruszków odbędzie się w Chorzowie w najbliższy wtorek, a dopiero 19 września zagrają w Stargardzie Błękitni z Elaną Toruń.