REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 134
3 przemyk79 131
4 mario74... 129
5 wirgiliusz 128
6 robert77u 128
7 wiesia 124
8 siwy071910 124
9 magi 123
10 Bogdan 122
REKLAMA
 
Jak wygląda sytuacja z pracami na stadionie Widzewa?
 
Piątek, 10. sierpnia 2018, godz. 09:34; źródło: Gazeta Wyborcza

Krzysztof Maciaszczyk, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu, czyli zarządcy stadionu Widzewa, tłumaczy dlaczego jeszcze nie zmodernizowano sektora gości. Przypomnijmy, że bez tych prac każdy mecz domowy łodzian będzie imprezą masową o podwyższonym ryzyku. To z kolei sprawia, że klub traci duże kwoty.

- Trzeba powiedzieć otwarcie, że to nie MAKiS projektował ten stadion, a Widzew uczestniczył w całym procesie, miał wpływ na wiele spraw, m.in. na powierzchnie komercyjne. To byli inni ludzie, ale przecież ten sam klub. Przy odbiorze stadion przeszedł pełną weryfikację, a policja nie miała żadnych zastrzeżeń. Pojawiły się one dopiero później, a przecież klub otrzymał licencję na grę w drugiej lidze, więc stadion spełnia wymogi PZPN - stwierdza Maciaszczyk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 
REKLAMA


Wyjaśnia zarazem, że zastrzeżenia policji pojawiły się dopiero w tym roku, a Widzew wiosną, w kwietniu, zwrócił się do MAKiS o realizację poprawek. Według szefa organu reakcja była natychmiastowa, jednak… - By inwestować, musimy mieć zgodę właściciela, przebudowę musi zaakceptować gwarant, czyli Mosty Łódź, po trzecie trzeba mieć zgodę architekta i w końcu trzeba znaleźć źródło finansowania. Niemniej jednak MAKiS, nie czekając na odpowiedzi, przygotował kosztorysy i w momencie, kiedy właściciel zaakceptował wyceny, zaczęliśmy szukać wykonawcy.

Maciaszczyk wyjaśnia, że Mosty Łódź odmówiły prac, ponoć kilka innych firm także. Umowa w końcu została zawarta, ale MAKiS, ze względu na liczne zlecenia firmy, musi poczekać w kolejce. Przekonuje także, że ze strony spółki nie ma niechęci do podejmowania działań, ale obowiązują je określone procedury. I kończy uzupełnia, że "głosy mówiące, że nie chcemy, są niesprawiedliwe i mocno krzywdzące spółkę".

PK