REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 134
3 przemyk79 131
4 mario74... 129
5 wirgiliusz 128
6 robert77u 128
7 wiesia 124
8 siwy071910 124
9 magi 123
10 Bogdan 122
REKLAMA
 
Falon: "Ten sezon Widzew zakończy w pierwszej trójce"
 
Piątek, 10. sierpnia 2018, godz. 11:07

Dwudziestoletni Kacper Falon przedłużył kontrakt z Widzewem o kolejne dwa lata. Nie znam przypadku, by podobna umowa została zawarta z piłkarzem, który nie rozegrał żadnego meczu w całości, choć w łódzkim klubie wystąpił w 24 meczach ligowych. Dlatego moje pierwsze pytanie nie powinno dziwić.

- Kiedy wreszcie zagrasz pełny mecz od pierwszej do ostatniej minuty?
-  Zapewne w tej rundzie już zaliczę taki mecz. Pracuję mocno nad przygotowaniem fizycznym oraz poprawą efektywności w defensywie. Radosław Mroczkowski jasno przedstawił czego oczekuje od zawodnika grającego na mojej pozycji. Nie mogę sprawić trenerowi zawodu, skoro na mnie postawił. Wiadomo, że pupilkiem Franciszka Smudy nie byłem, a wprost przeciwnie. Zmiana dała mi nowy impuls do pracy.
 
REKLAMA

- Wolisz strzelać gole, czy kreować grę, bo widzę, że masz smykałkę do obu tych specjalności?
- Urodziłem się w Gołdapii, ale dzieciństwo spędziłem w Białymstoku. Mój trener Zenon Szalecki, z którym utrzymuje kontakt do dziś, może potwierdzić piłka szukała mnie na boisku od dzieciaka i wracałem prawie z każdego turnieju z pucharem dla najlepszego zawodnika albo strzelca. Nawet debiutując w Widzewie wszedłem na 7 minut przed końcem i zdołałem strzelić gola na 1:0 w doliczonym czasie. Pierwsze czy przesądzające gole o wygranej bramki strzelałem też w innych meczach. Czasem kończyłem mecz bez bramki, a byłem zadowolony jak w kluczowym meczu w Ostródzie, gdzie zaliczyłem dwie asysty. Ale najmilej wspominam mecz z Polonią w Łodzi, bo wtedy jakby pomogłem przekonać, że to Widzew zasłużył na pierwszą ligę najbardziej.

- Poprzedni trener Widzewa demonizował wagę warunków fizycznych. Rosyjski mundial potwierdził, że we współczesnym futbolu to anachroniczny pogląd, bo mistrz świata Francuz Kante ma 168 cm, wicemistrz Chorwat Luka Modrić 172 cm, a brązowy medalista Belg Hazard 173 cm. Leo Messi też nie przeżywa bardzo, że mierzy tylko 170 cm. 
- Zgadzam się, że można być wybitnym piłkarzem nawet pomocnikiem destrukcyjnym, jak wspomniany Kante, nie będąc wysokim. Więcej zależy od mocnej psychiki, waleczności, przygotowania technicznego i motorycznego, pomysłu na grę. A po drugie, to mam 174 cm wzrostu, bo podrosłem od czasu, gdy po raz pierwszy zamieszano mój internetowy profil. 
 
REKLAMA

- Które miejsce zajmie Widzew w tym sezonie? Mimo młodego wieku masz przecież dłuższy staż drugoligowy od wielu kolegów z drużyny, bo już wiosną 2017 roku grałeś 15 meczów na tym szczeblu w Olimpii Zambrów.   
- Nie chcę zapeszać i twierdzić, że Widzew będzie pierwszy. Lecz jestem przekonany, że zajmiemy lokatę w pierwszej trójce i za rok zagramy w pierwszej lidze. Będę bardzo się starał, by kolejne przedłużenie umowy nastąpiło już w ekstraklasie w 2020 roku. Łódź już traktuję jako moje miasto. Nie chodzi tylko o te tysiące wyjątkowych kibiców, jacy oglądają nasze mecze, ale o atmosferę z nowym sztabem szkoleniowym, fajny klimat jaki panuje w klubie i między zawodnikami. 

Bogusław Kukuć