REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 167
2 magi 161
3 robert77u 153
4 wiesia 145
5 EGON72 142
6 cypek1910 140
7 FeelFaza 140
8 Papay 139
9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134
REKLAMA
 
Nie będzie piwa na Widzewie?
 
Poniedziałek, 9. lipca 2018, godz. 16:33

Spora część fanów Widzewa odetchnęła z ulgą na wieść o dostępnym dla kibiców drużyn przyjezdnych sektorze gości. Niestety, wszystko wskazuje na to, że to nie koniec kontrowersji związanych z rozgrywanymi w Sercu Łodzi spotkaniami w nowym sezonie 2. ligi. Jedna z nich wiążę się między innymi z... brakiem możliwości sprzedaży piwa na stadionie. 

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych reguluje kwestie sprzedaży alkoholu. Dotychczas kibice na stadionie Widzewa mogli kupować - zgodnie z ustawą - napoje zawierające nie więcej niż 3,5% alkoholu, w tym zgodne z tymi wymogami piwo. Jesienią może się to zmienić, bowiem mecze w Sercu Łodzi mogą zostać przez policję uznane za imprezy masowe podwyższonego ryzyka.
REKLAMA

Rzecznik policji odmówił udzielenia komentarza. Jak czytamy na stronie policja.gov.pl, "poprzez imprezę masową podwyższonego ryzyka należy rozumieć taką, w czasie której, zgodnie z informacją o przewidywanych zagrożeniach lub dotychczasowymi doświadczeniami dotycącymi zachowania osób uczestniczących, istnieje obawa wystąpienia aktów przemocy lub agresji". Nie wiadomo, czym kierują się osoby decydujące o statusie imprez na Widzewie: dotychczasowymi doświadczeniami, które w Sercu Łodzi należą do wzorowych jeśli chodzi o zachowania kibiców, czy też przewidywanymi zagrożeniami w meczach z Gryfem Wejherowo bądź Siarką Tarnobrzeg?


Faktem jest, że jeśli sprawdzą się doniesienia o przyznaniu takiego statusu wszystkim spotkaniom rozgrywanym przy al. Piłsudskiego, klub nie tylko straci zysk związany ze sprzedażą piwa, ale będzie musiał zwiększyć nakłady przeznaczonę na ochronę. To oznacza znacznie mniejsze przychody związane z organizacją meczu. BS