Widzew Łódź - Huragan Morąg 1:1 (1:1)

Sobota, 28. kwietnia 2018, godz. 20:57

Zespół Widzewa niespodziewanie zremisowała na stadionie przy al. Piłsudskiego z Huraganem Morąg 1:1. Łodzianie mogli w końcówce strzelić zwycięską bramkę, ale z przekroju spotkania, o niedosycie raczej mogą mówić goście.

Mecz rozpoczął się od ataków przyjezdnych. Szybko przyniosły one efekt, w czym wydatnie pomogli sami gospodarze. W 3. minucie Marcin Kozłowski wybił piłkę przed pole karne, gdzie stał Piotr Łysiak. Piękne uderzenie z dystansu dało Huraganowi prowadzenie. Chwilę później mogło być 1:1. Mateusz Michalski podał do Marcina Pieńkowskiego, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

Huragan cały czas próbował atakować, a widzewiacy nie potrafili wymienić kilku podań. Na szczęście w wyjściowym składzie znajdował się Pieńkowski, rozgrywający świetne spotkanie. W 12. minucie nawinął obrońcę, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Tomasz Szawara tak niefortunnie interweniował, że trafił do własnej bramki.

W 28. minucie ponownie ruszył Pieńkowski, tym razem żaden z defensorów gości nie wpakował piłki do własnej bramki, a Mateusz Michalski był spóźniony. Pierwsza połowa mogła zakończyć się prowadzeniem Widzewa. W ostatniej akcji Pieńkowski zagrał do Karola Stanka, ten uderzył wprost w bramkarza. Po pierwszych 45 minutach był remis 1:1, ale wydawało się, że po przerwie gole dla łodzian to tylko kwestia czasu.

Zaczęło się jednak od dobrej akcji Huraganu. Maciej Humerski musiał mocno się natrudzić, żeby w 51. minucie wybronić uderzenie Criciumy. Widzewiacy strzelali, ale niecelnie. Dośrodkowania również były średniej jakości. W 66. minucie niezły strzał oddał Kacper Falon, Mateusz Lawrenc złapał piłkę.

Czas płynął, łodzianie atakowali, wynik się nie zmieniał. Próbował Michał Miller, ale jak poprzednicy, krzywdy rywalom nie zrobił. W doliczonym czasie gry Robert Demjan trafił w poprzeczkę i mecz zakończył się remisem.

Widzew Łódź - Huragan Morąg 1:1