Radowicz: "Chcę zbudować w nich charakter zwycięzców"
 
Piątek, 1. grudnia 2017, godz. 17:34; źródło: Widzew Łódź

Damian Radowicz oficjalnie wrócił do Widzewa Łódź. To powinno cieszyć, gdyż jest to kolejny człowiek związany emocjonalnie z klubem, który tu będzie pracować.

Radowicz jest nowym trenerem przygotowania fizycznego w Akademii Widzewa. Będzie odpowiedzialny za plany motoryczne dla wszystkich grup. Dodatkowo, raz w tygodniu ma przeprowadzać treningi motoryczne. 

W czerwcu chce widzieć efekty pracy, czyli indywidualne postępy zawodników. - Chcę, żeby piłkarze byli sprawniejsi, szybsi, silniejsi, wytrzymalsi i zmniejszali przy tym swoje wady postawy. Do tego potrzebuję wsparcia trenerów i ultra zaangażowania zawodników, nie tylko na treningu, ale też poza nim, w życiu codziennym. Chcę zbudować w nich charakter zwycięzców i świadomość tego, jak wiele od nich zależy - przyznał w rozmowie z oficjalną witryną klubową.

Za cel stawia sobie wychowanie piłkarza, który będzie grać w pierwszej drużynie Widzewa, a później w reprezentacji Polski.

A jaki jest potencjał Akademii? - Bardzo dużo jest do zrobienia. Ogromna praca czeka ludzi, którzy tworzą Akademię. Mam tego świadomość i chyba wszyscy pracujący również. Budujące jest to, że pracując prawie 2 miesiące w klubie już udało się zrealizować trzy zebrania trenerskie i prezentację edukacyjną dla rodziców i zawodników z każdego rocznika. Mówiłem o tym, co zawodnik powinien jeść przed treningiem, po treningu, dlaczego nawadnianie jest ważne i jakie zasady będą panowały na moich treningach - kończy i zauważa, że rodzice chętnie stosują się do jego zaleceń i rad.

PK