REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 168
2 magi 161
3 robert77u 154
4 wiesia 149
5 EGON72 147
6 cypek1910 144
7 Papay 143
8 sebalat... 140
9 FeelFaza 140
10 jacekz 137
REKLAMA
 
Na stadionie jest już murawa, ale...
 
Wtorek, 18. października 2016, godz. 09:02

"Widzewiak" gościł w tym tygodniu na budowie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego 138. A tam znowu coś nowego. Wokół boiska pojawiła się trawa, ale sztuczna. Na opasce, gdzie wcześniej było rozsypane kruszywo, kładziony jest dywan z tkaną trawą przypominająca naturalną murawę.

Zobacz więcej zdjęć z montażu sztucznej trawy »

Producentem opaski-dywanu jest  firma "Dywilan" z Łodzi. Taki dywan pokryje w całości około dwóch tysięcy m2 powierzchni. Wysokość runa wynosi 20 mm, szerokość rolki 4 metry, a długość 25 metrów. Jej położenie ma na celu nadanie estetycznego wyglądu w wokół boiska, ale nie tylko.  Bez obaw o uszkodzenie nawierzchni będą mogły jeździć pojazdy docelowe (karetka, straż pożarna).
REKLAMA

"Chcemy, aby cała arena była zielona. Murawa w całości będzie podgrzewana, ale w tym roku jeszcze nie, gdyż nikt z niej nie będzie póki co korzystał. Wiosną zapewne będziemy sprawdzać, jak to działa" - mówi zastępca kierownika budowy Marcin Muszyński.


Urząd Miasta Łodzi w dniu 14. października, podpisał zgodę na położenie na boisku widzewskiego stadionu naturalnej trawy z Czarnocina. Taką chciał klub. Piłkarze będą mogli  niej korzystać tylko przez pięć godzin tygodniowo. Częstsze użytkowanie wiązać się będzie z utratą gwarancji, a ona zostanie udzielona na 5 lat. Przez pierwszy rok trawę będzie pielęgnować firma "Mosty-Łódź", potem zajmować się tym będzie zarządca stadionu.

W tym tygodniu można spodziewać się położenia pierwszych rolek z naturalną trawą na placu gry. Całość powierzchni zielonej murawy wyniesie dziesięć tysięcy siedemset m2.

Przemysław Sujka