REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 59
2 cypek1910 56
3 abel55 54
4 kris64 54
5 wiesia 52
6 sebalat... 52
7 przemyk79 52
8 rs333 49
9 mario74... 49
10 rexsar 48
REKLAMA
 
Przetrzebiony Widzew zagra z biało-zielonymi
 
Piątek, 29. stycznia 2016, godz. 21:36

Widzew jutro o 12.00 powalczy ponownie w Łowiczu, tym razem przeciwnikiem będzie miejscowy Pelikan.

Pojedynek z biało-zielonymi zapowiada się interesująco z kilku powodów. Pelikan jest zespołem wyżej notowanym, niż aktualnie Widzew, bo gra w III lidze łódzko-mazowieckiej i zajmuje w niej ósme miejsce. Czyli zapowiada się poważny sprawdzian dla łodzian. Po raz pierwszy boisko powinno być zielone, a mecz będzie trwał 90 minut. Wcześniej z TMRF-em i Żyrardowianką zawody były rozgrywane w zimowej aurze i trwały 105 minut.
REKLAMA


Warto wspomnieć, że dwaj zawodnicy Widzewa Daniel Bończak i Robert Kowalczyk jeszcze jesienią grali w barwach Pelikana. Pamięć o tym czasem dodaje zawodnikom skrzydeł, wszak chcą udowodnić, że dokonali właściwego wyboru. Skoro mowa o transferach, to dziś kontrakt z Pelikanem podpisał Konrad Wieczorek… niedawno sprawdzany w RTS-ie!

Widzew w Łowiczu może wystąpić mocno przetrzebiony. W czwartek na treningu nieobecny był Adrian Budka (przeziębienie?). Konrad Reszka narzeka na stłuczenie. Nie wiadomo w jak się ma Princewill Okachi, a kontuzjowany jest też młody Adrian Kralkowski.

Do dyspozycji trenera juniorów starszych są oddani: Marcin Pieńkowski i Kamil Wielgus.

Wychodzi na to, że trener Płuska może liczyć na 21 piłkarzy. Są to: Michał Sokołowicz, Michał Choroś, Damian Dudała, Mateusz Milczarek, Łukasz Fornalczyk, Michał Czaplarski, Kamil Bartos, Damian Kozieł, Konrad Puchalski, Kacper Bargiel, Przemysław Rodak, Daniel Bończak, Patryk Strus, Bartłomiej Gromek, Robert Kowalczyk, Radosław Bartosiewicz, Kamil Tlaga, Michał Bondara, Sebastian Kaczyński, Mariusz Zawodziński,Tomasz Pochyba.

Być może w ostatniej chwili szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych dokooptuje kogoś do składu. Dziś na treningu seniorów zaproszony był Sebastian Mucha z ekipy juniorów starszych, który jesienią grał w Andrespolii Wiśniowa Góra.

Nasz jutrzejszy rywal rozegrał w tym roku dwa sparingi. Przegrał z ŁKS-em Łódź 2:4 i pokonał Mszczonowiankę Mszczonów 5:0. Zespół trenera Bogdana Jóźwiaka wzmocnili ostatnio: Aleksander Kozioł (bramkarz), Mateusz Kasprzyk oraz Ukrainiec Jurij Hłuszko.

Włodzimierz Gawroński