Kibice Widzewa odpowiadają na słowa prezesa
 
Sobota, 4. października 2014, godz. 01:31

Kibice Widzewa odnieśli się do krytycznych słów, wypowiedzianych w ostatnim czasie pod ich adresem przez prezesa Sylwestra Cacka. Wydali specjalne oświadczenie, które publikujemy poniżej. Zapowiedzieli też, że nie będą bojkotować meczów. Zamierzają natomiast zawiesić wszelką współpracę z klubem.


W związku z ostatnimi wydarzeniami rozgrywającymi się wokół naszego klubu pragniemy oświadczyć, iż w żaden sposób nie akceptujemy przyjętej formy rozwiązywania problemów klubu. Nie zgadzamy się na przypisywaną nam rolę sprawców upadku organizacyjnego i sportowego RTS-u. Myląc ewidentnie skutek z przyczyną p. Sylwester Cacek w sobie tylko znany sposób doszedł do przekonania, że będąc uosobieniem "nieomylnego" biznesmena i "skutecznego" menedżera nie odniósł sukcesu wyłącznie dlatego, że odbiorcami jego pomysłów są krnąbrni klienci nie potrafiący docenić "wysokiej" jakości serwowanych im produktów. Nie zauważył równocześnie, że poniesioną stratę wizerunkową i finansową zawdzięczać może wyłącznie swojej arogancji oraz nieudolności swoich współpracowników. Trzeba naprawdę dużej wyobraźni, aby dojść do przekonania, że ową krnąbrność da się wyeliminować przy pomocy gróźb czy zastraszeń, a docenienie uzyskać poprzez serwowanie steku pomówień i prowokacji.

Nikt nie będzie za nas decydował, jaką postawę powinniśmy przyjąć w chwili, kiedy nasz klub po upadku organizacyjnym znalazł się na skraju przepaści sportowej. O tym, czy dopingujemy naszą drużynę, czy też stajemy się surowymi recenzentami poczynań zarządu, decydujemy my i tylko my. Tego prawa wyboru nikt nam nie odbierze – nikt nie uczyni tego ani groźbami, ani zakazami. Dziwiąc się również ostatniej medialnej nadaktywności p. Cacka ostrzegamy przed próbami podzielenia naszego środowiska. Tandetne manipulacje, jakim próbuje się nas poddawać w ostatnich czasach, zwyczajnie urągają ludzkiej inteligencji i gdyby nie ich oszczerczy charakter, w ogóle nie zasługiwałyby na komentarz. Uspokajamy również, że nie uda się też w ten sposób zaburzyć planu realizacji naszych celów związanych z umieszczeniem widzewskich kandydatów we władzach naszego miasta.

Oświadczamy jednocześnie, że nie widząc możliwości dalszej współpracy na tak przygotowanym gruncie, zdecydowaliśmy się zawiesić wszelką współpracę z klubem oraz przerwać toczące się w różnych obszarach rozmowy. Nie widzimy powodów, dla których każdy z realizowanych dotychczas wspólnie tematów miałby stać się przyczynkiem do kolejnego oczerniania nas i czynienia nas winnymi wszelkiego zła na Widzewie.

Wbrew temu, czego próbuje się nas ostatnio "uczyć", Widzew ma swoje ikony. Jedna z nich to nasz legendarny prezes i niedościgniony dla obecnych włodarzy wzór – Ludwik Sobolewski. Dziś powtarzając za nim mówimy: dla nas Widzew to cały świat. Dlatego też wbrew oczekiwaniom pojawimy się na najbliższym meczu. Niestety tym razem bez flag i zorganizowanego dopingu. Wierzymy jednak, że zła passa się wreszcie odwróci, Widzew znów będzie zwyciężał, a zarządzać nim będą właściwi ludzie.


Grupy kibicowskie