REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 63
2 cypek1910 60
3 abel55 59
4 kris64 57
5 mario74... 57
6 kosa76 56
7 sebalat... 56
8 wiesia 56
9 rs333 56
10 rexsar 55
REKLAMA
 
Phibel i Nowak podpisali kontrakty z Widzewem!
 
Piątek, 10. sierpnia 2012, godz. 14:39; źródło: na podst. informacji prasowej

Dzień przed meczem z Piastem Gliwice, kolejnych dwóch piłkarzy podpisało kontrakty z Widzewem. Pierwszy to Thomas Phibel (na zdjęciu). Z 26-letnim środkowym obrońcą została zawarta półroczna umowa z opcją przedłużenia. Druga nowa twarz w łódzkim klubie to Krystian Nowak. 18-letni pomocnik został na pół roku wypożyczony z UKS SMS Łódź.

Szczególnie ważne jest sfinalizowanie transferu Phibela, bo na pozycji środkowego obrońcy Widzew miał spory deficyt. "Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika, który z powodzeniem może występować na środku obrony. Thomas Phibel trenował z nami na początku przygotowań, zagrał w sparingu z Wigrami Suwałki, gdzie zaprezentował się z dobrej strony. Podobnie było podczas obozu we Wronkach. To spowodowało, że Thomas będzie występował od nowego sezonu w naszym zespole. Na razie związaliśmy się z nim półrocznym kontraktem z opcją jego przedłużenia" - mówi trener Radosław Mroczkowski.
REKLAMA


Nowaka natmiast trener Widzewa uważa za perspektywicznego gracza. "Krystian jest zawodnikiem młodego pokolenia, który ma już za sobą występy w seniorskiej piłce. Znam tego piłkarza od kilku lat, na bieżąco obserwowałem jego rozwój i bez wątpienia to utalentowany gracz. Krystian, podobnie jak Mariusz i Patryk Stępińscy, regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski" - stwierdził Mroczkowski.

Z kolei Janusz Matusiak, prezes UKS SMS Łódź, podkreślił, że kolejni piłkarze z jego klubu trafią wkrótce do Widzewa. "Już kilku zawodników, którzy występowali w UKS SMS trafiło do Widzewa. Współpraca między klubami idzie w dobrym kierunku a jest to z korzyścią dla młodych piłkarzy. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatni gracz, który trafi na Al. Piłsudskiego. Przykład Mariusza Rybickiego, który zimą przeszedł do Widzewa pokazuje, że można dzięki pracy i zaangażowaniu podnosić swoje umiejętności i dzięki temu zadebiutować w ekstraklasie" - wyjaśnił.

Phibel jest środkowym obrońcą. Ostatnio występował w belgijskim Royal Antwerp FC. Wcześniej reprezentował barwy m.in. francuskiego RC Lens, a także kilku innych klubów z Belgii - Royal Excelsior Virton, Standard Liege oraz FC Brussels. Tak bogatej kariery nie ma jeszcze Nowak. 18-letni pomocnik grał w Mazurze Ełk, skąd przeniósł się do UKS SMS Łódź. Stamtąd był wypożyczony do Tura Turek. W poprzednim sezonie rozegrał 18 meczów na boiskach drugiej ligi.