REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 59
2 cypek1910 56
3 abel55 54
4 kris64 54
5 wiesia 52
6 sebalat... 52
7 przemyk79 52
8 rs333 49
9 mario74... 49
10 rexsar 48
REKLAMA
 
Widzew Łódź - ŁKS Łódź (zapowiedź)
 
Niedziela, 16. października 2011, godz. 11:19

Mecz z drużyną zza miedzy to zawsze spotkanie prestiżowe. Niby pula punktów do zgarnięcia jest taka sama, jak w pozostałych spotkaniach, jednak tu walka nie toczy się tylko o ligowe punkty, ale także o prymat w mieście. Atmosfera i dodatkowe emocje odczuwane są nie tylko u kibiców, ale także u samych zawodników obu zespołów. Tym bardziej, że w poniedziałek (godz. 18:30) na stadionie Widzewa przy al. Piłsudskiego, po trzech latach znowu będziemy mogli obejrzeć derby Łodzi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zarówno w jednej, jak i w drugiej drużynie przed tym meczem było wiele niewiadomych w składzie. Po kilku zawodników w każdej ekipie narzekało na urazy. Trzeba jednak przyznać, że sztaby medyczne w Widzewie i ŁKS stanęły na wysokości zadania i zdecydowana większość graczy będzie mogła zagrać w poniedziałkowym spotkaniu. Cieszy przede wszystkim fakt, że wystąpić będzie mógł Sebastian Madera. Do normalnych treningów powrócili też Souheil Ben Radhia i Igor Alves. Oczywiście w barwach Widzewa nie wystąpią Łukasz Broź i Jurijs Zigajevs, którzy treningi wznowią dopiero w nowym roku. Z powodu czterech żółtych kartek nie zagra również Ugo Ukah.
REKLAMA


Trener Mroczkowski będzie miał zatem dużo większe pole manewru niż chociażby w spotkaniu z Ruchem. Nie wiemy oczywiście, w jakiej dyspozycji fizycznej znajduje się Ben Radhia, ale naszym zdaniem powinien zagrać od pierwszych minut na prawej obronie. W meczach derbowych ważną rolę odgrywa waleczność i zaangażowanie, a tego Tunezyjczykowi odmówić nie można. Dodatkowo Adrian Budka wróciłby do pomocy, a mecz z Jagiellonią pokazał, że właśnie na tej pozycji czuje się najlepiej.

W drużynie gości do pełni zdrowia powrócili już rekonwalescenci Paweł Golański i Marcin Adamski. W błyskawicznym tempie został wyleczony uraz, którego Marcin Mięcial nabawił się podczas sparingu z warszawską Legią. Z Widzewem zapewne na ławce rezerwowych zasiądzie także Bogusław Wyparło. Zagrać za to nie będą mogli Rafał Kujawa (po kontuzji wróci dopiero na wiosnę), Robert Szczot i Aghwan Papikyan, przebywający na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Armenii.

Do tej pory rozegrano 60 meczów derbowych (54 w Ekstraklasie i 6 w pierwszej lidze) zaliczanych do oficjalnych statystyk. Bilans jest korzystniejszy dla widzewiaków. Wygrali oni dotychczas 27 meczów, a przegrali tylko 11. Podział punktów zanotowano w 22 starciach. Jeszcze optymistyczniej wyglądają dane dotyczące spotkań, w których nasz zespół był gospodarzem (17 wygranych, 8 remisów, 3 porażki). Nie zapominajmy, że aktualnie widzewiacy na własnym stadionie są niepokonani od ponad roku.

Przewidywany skład: Mielcarz, Ben Radhia, Madera, Bieniuk, Dudu, Budka, Pinheiro, Panka, Ostrowski, Dzalamidze, Grzelczak.

Michał Ręczkowski