Pierwsza liga: 2. kolejka (zapowiedź)
 
Środa, 5. sierpnia 2009, godz. 00:15
W zestawie par 2. kolejki na pierwszy plan wybija się jedno spotkanie, do którego dojdzie w Ząbkach. Najskuteczniejsza drużyna pierwszej serii spotkań, czyli Dolcan, podejmować będzie ŁKS. Dla ełkaesiaków to pierwsze spotkanie w pierwszej lidze (mecz z Wartą był przełożony na inny termin), więc będzie można się przekonać, czy przymusowy spadek z Ekstraklasy odcisnął piętno na ich morale. Kibiców Widzewa najbardziej ciekawić będą wieści ze Stalowej Woli. Stal wysoko przegrała pierwszy mecz, ale łódzki zespół na pewno nie może liczyć na spacerek.

W Płocku kibice Wisły będą mogli przypomnieć sobie czasy, gdy ich ulubieńcy grali w Ekstraklasie, za sprawą pojedynku z Górnikiem Zabrze, z którym ostatni raz spotkali się dwa lata temu, właśnie na najwyższym ligowym poziomie. Na kolejne zwycięstwo chrapkę będzie miała Pogoń Szczecin, ale GKP także udanie zaczął rozgrywki i tanio skóry nie sprzeda. O komplet punktów po dwóch kolejkach walczy również Flota. Drużyna ze Świnoujścia będzie podejmować Sandecję Nowy Sącz.

Nieco lepszego startu oczekiwano zapewne od Podbeskidzia. Teraz piłkarze z Bielska-Białej będą mogli udowodnić przed własną publicznością, na co ich stać, a ich rywalem będzie MKS Kluczbork. Podobny cel będą miały zespoły GKS-u i Motoru. Katowiczanie gościć będą Znicz Pruszków, a lublinianie zagrają z Wartą Poznań. W Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą się zespoły, które pierwsze spotkania przegrały, czyli KSZO i Górnik Łęczna.

Program meczów 2. kolejki:
GKS Katowice - Znicz Pruszków
(piątek, 7 sierpnia, godzina 17:00)
Motor Lublin - Warta Poznań
(sobota, 8 sierpnia, godzina 17:00)
Dolcan Ząbki - ŁKS Łódź
(sobota, 8 sierpnia, godzina 17:00)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - MKS Kluczbork
(sobota, 8 sierpnia, godzina 17:00)
Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz
(sobota, 8 sierpnia, godzina 17:00)
Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź
(sobota, 8 sierpnia, godzina 17:00)
GKP Gorzów Wlkp. - Pogoń Szczecin
(sobota, 8 sierpnia, godzina 18:00)
KSZO Ostrowiec - Górnik Łęczna
(sobota, 8 sierpnia, godzina 20:00)
Wisła Płock - Górnik Zabrze
(poniedziałek, 10 sierpnia, godzina 19:15)

Tomasz Brzostowicz