REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 59
2 cypek1910 56
3 abel55 54
4 kris64 54
5 wiesia 52
6 sebalat... 52
7 przemyk79 52
8 rs333 49
9 mario74... 49
10 rexsar 48
REKLAMA
 
Pierwszy trening z udziałem Bieniuka
 
Środa, 11. lutego 2009, godz. 19:41

Jarosław Bieniuk
ma już za sobą pierwszy trening z drużyną Widzewa. 30-letni obrońca wziął udział w popołudniowych zajęciach, które odbyły się na sztucznym boisku przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Widzewiacy ćwiczyli tam w dość trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym śniegu.
REKLAMA


W trakcie treningu Paweł Janas zarządził krótką gierkę w dziesięcioosobowych składach na zmniejszonym placu gry. W zespole "pomarańczowych" parę stoperów tworzyli Ugo Ukah i Jarosław Bieniuk, a jako defensywny pomocnik występował Wojciech Szymanek. Początkowo to jednak "niebiescy" prowadzili, po golach Damiana Knery (przejął niecelne podanie Bieniuka, minął kilku zawodników i zdobył efektowną bramkę) i Vladimira Bednara.

Jednak z czasem "pomarańczowi" opanowali sytuację i bramki kolejno zdobywali: Łukasz Grzeszczyk, Przemysław Oziębała i Marcin Robak. Ten ostatni zaskoczył Macieja Mielcarza uderzeniem z rzutu wolnego. Co ciekawe piłka wpadła w krótki róg bramki, bo w czterosobowym murze była dziura, za co Mielcarz miał wielkie pretensje do swoich kolegów. Widać, że zawodnicy traktowali tą grę bardzo serio, mnożyły się zdecydowane wejścia i nikt się nie oszczędzał.

W grze wziął już udział niedawny rekonwalescent Jakub Kisiel. Zabrakło natomiast kontuzjowanych Łukasza Juszkiewicza, Arkadiusza Piecha i Radosława Matusiaka. Pod okiem Andrzeja Krzyształowicza gościnnie trenował 19-letni golkiper Mateusz Prus. To zawodnik Hetmana Zamość i juniorskiej reprezentacji Polski. W Łodzi przechodził rehabilitację po kontuzji, a trener widzewskich bramkarzy skorzystał z okazji, aby przyjrzeć się jego umiejętnościom. Na czwartkowych zajęciach powinni się pojawić zapowiadani już przez nas Piotr Dziuba oraz chorwacki pomocnik.


Robert Borkowski