REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 214
2 kosa76 213
3 magi 204
4 cypek1910 198
5 abel55 197
6 robert77u 191
7 sebalat... 188
8 czackikom 188
9 EGON72 186
10 conrado... 185
REKLAMA
 
Bieniuk podpisał kontrakt z Widzewem
 
Środa, 11. lutego 2009, godz. 12:45

Jarosław Bieniuk
jest już zawodnikiem Widzewa. W środę 30-letni obrońca podpisał trzyletnią umowę z łódzkim klubem i został zaprezentowany na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. "Cieszymy się, że Jarek dołączył do naszego zespołu. To znany i bardzo doświadczony zawodnik. Liczymy, że pomoże nam nie tylko w walce o awans do ekstraklasy, ale również później w walce o jak najwyższe miejsca w ekstraklasie" - powiedział prezes Marcin Animucki.
 
Sam piłkarz nie ukrywał, że miał również kilka innych ofert, ale ta złożona przez Widzew była najkonkretniejsza. "Widzew był zdecydowanie najkonkretniejszy. To przede wszystkim klub z dużymi ambicjami, który chce wkrótce walczyć o wysokie cele" - powiedział piłkarz - "Nie bez znaczenia była również osoba trenera Pawła Janasa, którego znam doskonale i cieszę się, że będę mógł znowu z nim współpracować" - dodał.
 
Przypomnijmy, że Bieniuk zimą był blisko transferu do cypryjskiej Omonii Nikozja. Trenował tam przez miesiąc, ale sprawa upadła, bo jego poprzedni klub - Antalyaspor - nie wysłał na czas certyfikatu. "Turecki klub, z którym jestem w sporze prawnym, nie wysłał certyfikatu i już nie było czasu na załatwienie tej sprawy, bo okienko transferowe się zamykało. W Polsce transfery można przeprowadzać jeszcze przez kilkanaście dni. Widzew wystąpił o wydanie certyfikatu tymczasowego i to powinno wystarczyć do zatwierdzenia" - wyjaśnił Bieniuk.


Tomasz Andrzejewski