REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 113
2 przemyk79 106
3 mario74... 102
4 Bogdan 101
5 sebalat... 101
6 cypek1910 98
7 wiesia 98
8 rs333 97
9 robert77u 97
10 siwy071910 96
REKLAMA
 
Janas: "Kadra musi być szeroka"
 
Środa, 4. lutego 2009, godz. 16:57

Drużyna Widzewa wróciła ze zgrupowania w Spale. Trener Paweł Janas jest zadowolony z wykonanej tam pracy. Nie ukrywa, że piłkarze w COS ćwiczyli bardzo ciężko. Oni sami też podkreślają, że łatwo nie było, ale nie skarżą się. Jak mówią, im więcej potu wyleją na treningach, tym łatwiej będzie w czasie meczów ligowych.
 
Paweł Janas: - Cieszę się, że powtarzają moje słowa, które im powiedziałem jeszcze w Spale. Na pewno było to ciężkie zgrupowanie, które kosztowało piłkarzy wiele sił. Chociaż nie wszyscy przepracowali wszystkie jednostki treningowe. Kilku miało problemy zdrowotne, kilku pojechało na kadrę, zwłaszcza Litwini. Mam jednak nadzieję, że do soboty kontuzjowani gracze dojdą do siebie, żeby z Ruchem zagrała jedenastka bliska optymalnej.

REKLAMA

- Mecz z Ruchem to będzie ważny sprawdzian dla drużyny?
- Oni są już właściwie przed ligą, my do rozgrywek mamy jeszcze trochę czasu. Myślę jednak, że na ich tle zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy.
 
- Kadra się powoli krystalizuje. Wie pan, jak będzie wygląda szesnastka, z której najczęściej będzie pan na wiosnę korzystał?
- Na razie to akurat tylu mam zawodników, nie licząc kontuzjowanych i tych, którzy wyjechali. Ale tak naprawdę, to skład będzie się krystalizował dopiero w czasie zgrupowania w Tunezji, gdzie będziemy rozgrywać bardzo ważne sparingi.
 
- Wiadomo już, z kim zagracie w Tunezji?
- Jeszcze dokładnych terminów nie mamy, ale wiemy, że zagramy z czterema bardzo mocnymi tunezyjskimi drużynami. Jeśli wystąpią w najsilniejszych składach, to będą to niezwykle cenne sprawdziany.
 
- Liczy pan na kolejne wzmocnienia drużyny?
- Do końca lutego trwa jeszcze okienko transferowe i myślę, że zespół jeszcze zostanie wzmocniony. Przede wszystkim chciałbym, żeby nowi piłkarze dołączyli do nas przed wyjazdem do Tunezji, bo potem to już będzie mało czasu do startu ligi. Musimy wzmocnić zespół. Co prawda jest tylko 15 meczów, ale kadra musi być dość szeroka. Pojawią się przecież kontuzje i kartki. Niektórzy mają na koncie po trzy kartoniki.


Tomasz Andrzejewski