REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 63
2 cypek1910 60
3 abel55 59
4 kris64 57
5 mario74... 57
6 kosa76 56
7 sebalat... 56
8 wiesia 56
9 rs333 56
10 rexsar 55
REKLAMA
 
Widzew startuje z Akademią Futbolu
 
Wtorek, 3. lutego 2009, godz. 15:02; źródło: Informacja prasowa
Widzew Łódź organizuje ogólnopolski program kształcenia młodzieży, który będzie prowadzony w ramach fundacji powołanej przez klub i jej właściciela. Już od marca tego roku wszystkie grupy młodzieżowe Widzewa będą zarządzane przez Fundację Widzew Łódź "Akademia Futbolu". Kolejnym krokiem będzie tworzenie szkół piłkarskich współpracujących z klubem poza Łodzią. Na terenie województwa łódzkiego tylko w 2009 r. ma ich powstać 10, a do końca 2010 r. działalność Akademii ma objąć także inne województwa.

Szkolenia w ramach Akademii Futbolu będą prowadzone według szczegółowych wytycznych klubu. Akademia będzie kształcić trenerów i nadzorować proces sportowego rozwoju młodzieży. Grupy działające w ramach Akademii Futbolu będą uczestniczyć w wewnętrznych turniejach, zaś powyżej wieku 13 lat najlepsi - jako reprezentacja Akademii będą brali udział w rozgrywkach organizowanych przez OZPNŁ. W tegorocznych turniejach Widzew i Akademię Futbolu będą reprezentować roczniki od 1991 do 1996 w ramach 6 grup juniorskich.
REKLAMA


"Chcemy stworzyć sieć klubów patronackich, filii fundacji i grup terenowych, w których będziemy mogli istotnie wpływać na sposób przygotowywania juniora do kariery piłkarskiej. Już w pierwszych latach szkolenia będzie dokonywana wstępna selekcja osób, które wykazują się wyjątkowymi predyspozycjami, by rozpocząć karierę zawodniczą. Na takie osoby będziemy zwracać szczególna uwagę, a wieku gimnazjalnym i licealnym bezpośrednio czuwać nad rozwojem ich umiejętności piłkarskich poprzez kształcenie ich w centrali Akademii w Łodzi. Najlepsi zawodnicy będą zasilać rezerwy i pierwszą drużynę Widzewa" - mówi Grzegorz Bakalarczyk, prezes Akademii Futbolu.

"Niezwykle ważne w procesie kształcenie młodzieży jest zapewnienie profesjonalnego szkolenia, ukierunkowanego na osiąganie sukcesów w profesjonalnym klubie. I takie możliwości chcemy tworzyć nie tylko w Łodzi, ale także w innych miejscowościach. Jednocześnie, chcemy angażować się szerzej w popularyzowanie piłki nożnej, także wśród osób, które nie zajmują się profesjonalnym futbolem. Dlatego obok programu kształcenia młodzieży będziemy też tworzyć możliwości uprawiania piłki nożnej dla sympatyków futbolu w rożnym wieku" - wyjaśnia Sylwester Cacek, właściciel KS Widzew Łódź SA.

Już w lutym ruszy oficjalna strona Akademii: www.akademiafutbolu.pl. W marcu wydany zostanie podręcznik dla szkoleniowców "Taktyka atakowania i bronienia w systemie 1-4-4-2" przygotowany specjalnie dla Akademii przez Krzysztofa Paluszka i Miłosza Stępińskiego. Jeszcze wiosną planowane jest także nawiązanie współpracy z klubami i akademiami piłkarskimi w innych krajach. Planowane jest organizowanie stażów trenerskich za granicą, wymiana zawodników w okresie szkolenia czy uczestnictwo w międzynarodowych turniejach. Akademia prowadzi już zaawansowane rozmowy z czeskim klubem Banik Ostrawa.

Fundatorami Fundacji Widzew Łódź są: KS Widzew Łódź SA i jego właściciel - Sylwester Cacek, który jest również przewodniczącym Rady Fundacji. W skład Rady wchodzą także przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu - Bogusław Sosnowski i Marek Kopczyński. Prezesem Fundacji jest Grzegorz Bakalarczyk.


Tomasz Andrzejewski