REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 141
3 robert77u 132
4 cypek1910 127
5 OdZawsz... 127
6 EGON72 123
7 Papay 123
8 wiesia 121
9 rafi4414 121
10 bromba59 121
REKLAMA
REKLAMA
 
Który z nowych zawodników okazał się najlepszy?
Michael Ameyaw
 27
Przemysław Banaszak
 153
Mikołaj Gibas
 12
Grzegorz Gibki
 6
Konrad Gutowski
 1092
Sebastian Kamiński
 32
Nika Kwantaliani
 23
Filip Mihaljević
 274
Damian Paszliński
 10
Simonas Paulius
 14
Tomasz Wełna
 36
Ogółem oddano 1679 głosów.
REKLAMA
 
Niektórzy już trenują...
 
Piątek, 11. stycznia 2019, godz. 09:31


Treningi wznowiło 15 klubów drugiej ligi. W poniedziałek rozpoczynają zajęcia lider Radomiak i wicelider Widzew. Jako ostatni startują przygotowania kolejnego pretendenta do I ligi, czyli Łęcznej. Wprawdzie Górnik z Lubelszczyzny zimuje na piątym miejscu (5 pkt mniej od łodzian), ale prowadzi go Franciszek Smuda, jedyny trener, który jeszcze nie przegrał meczu w tym sezonie (2 wygrane, 2 remisy).

Większość drużyn rozpoczęła od badań krwi i poziomu tkanki tłuszczowej, testów motorycznych, wydolnościowych, treningów na sztucznej nawierzchni i w hali. Ewentualne krajowe zgrupowania większość ma zaplanowane na luty. Jedynie Radomiak uda się wtedy na Cypr (8-18 lutego).
REKLAMA

Stresy związane ze wzmocnieniami jeszcze przed nami, ale to nie dziwi, bo zimowe okienko transferowe zamyka się dopiero 28 lutego. W wielu klubach są testowani nowi zawodnicy, z reguły bardzo młodzi i musi jakiś czas minąć, bo trenerzy ocenili ich przydatność do zespołu.
 
Meldunki o korektach kadrowych są czasem mylące. Np. były bramkostrzelny napastnik Sokoła Aleksandrów Kamil Żylski, po rozstaniu z ŁKS, był w kręgu zainteresowań GKS Bełchatów. Tymczasem wylądował w Raduni Stężyca (czwarty zespół  grupy 2 trzeciej ligi).  Łęczna, po stracie wicekróla strzelców Patryka Szysza (Zagłębie Lubin skróciło wypożyczenie temu młodzieżowcowi), zabiegała o pozyskanie 19-letniego Arkadiusza Maja ze Stali Kraśnik. Tymczasem ten napastnik jest wśród szóstki piłkarzy testowanych przez Elanę w Toruniu, obok 20-letnich obrońców Filipa Nawrockiego (z rezerw Lecha), Przemysława Dwórzyńskiego (ze Znicza Pruszków). W toruńskim klubie odchodzącego pomocnika Daniela Kraskę (9 meczów, 2 gole jesienią) ma zastąpił 20-letni Marcel Czypionka (z Polonii Bytom).
REKLAMA

Olimpia Grudziądz nie rezygnuje z gry o awans. Odeszli wprawdzie Adrian Bielawski, Donatas Nakrosius, Robert Hirsz i Dariusz Kamiński, ale blok defensywny wzmocnili 24-letni stoper Ivan Ocenas (ze słowackiego Tatrana Liptovsky Mikulas) oraz 19-letni Kacper Pietrzyk z rezerw Legii. 

Gruntownie zmienia skład broniąca się przed degradacją Pogoń Siedlce. Odeszli: Michał Wrzesiński (strzelał gole Widzewowi w III lidze grając w Sokole Aleksandrów i Pelikanie Łowicz), Paweł Garyga, Szymon Przystalski, Brazylijczyk Lukas Guedes, a Wisła Płock skróciła wypożyczenie Patryka Szczepańskiego.

Znicz Pruszków też zrezygnował z połowy jesiennej kadry. Odeszli m.in Konrad Budek i Jakub Kabala. Wolną rękę dostali: 35-letni stoper Piotr Klepczarek (Złota Kosa II ligi: 9 żółtych, 3 czerwone karki) i Karol Podliński. Pozyskano: 18-letniego Abubacara Conte (wcześniej UKS SMS Łódź i Losc Lille), 20-letniego Kacpra Smolenia (wypożyczonego z Sandecji) oraz Krzysztofa Kopcińskiego (rekonwalescenta po zerwaniu więzadeł krzyżowych w Elanie).
REKLAMA

Najmniej korekt składu jest w Siarce. Tylko strzelec 5 goli Kamil Radulj poprosił o zwolnienie i otrzymał zgodę. Treningi podjęło 24 zawodników, w tym dwaj rekonwalescenci Kamil Cupriak i Jakub Księżniakiewicz.

W sobotę o godz. 13 na sztucznej nawierzchni trzecioligowego Bałyku w Koszalinie pierwszy sparing rozegrają Błękitni Stargard. Wśród 26 zawodników trenera Adama Topolskiego jest pozyskany z rezerw Lecha prawy obrońca Szymon Zalewski (urodzony w 2000 roku reprezentant Polski juniorów). 

Bogusław Kukuć