REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 140
3 robert77u 131
4 OdZawsz... 127
5 cypek1910 126
6 EGON72 123
7 Papay 122
8 bromba59 121
9 wiesia 120
10 rafi4414 120
REKLAMA
 
Już czas na prezesa profesjonalistę!
 
Czwartek, 6. grudnia 2018, godz. 17:27

Stowarzyszenie RTS Widzew w grudniu chce wybrać nowego prezesa spółki, który zajmie miejsce Przemysława Klementowskiego. Przy czym, wśród członków stowarzyszenia ścierają się dwa poglądy. Jeden, że prezesem powinna być osoba z grona członków stowarzyszenia, która „czuje” Widzew. Druga opinia jest taka, że powinna to być osoba z zewnątrz. 

Do tej pory prezesem była zawsze osoba ze stowarzyszenia. To oczywiście fajnie, gdy prezes jest fanatykiem klubu, którym zarządza. Dobrze jednak, gdyby była to przy okazji osoba kompetentna. Jeśli nie w zakresie prowadzenia klubu sportowego, to chociaż w zakresie prowadzenia biznesu. Takie osoby, prowadzące poważne biznesy, są w stowarzyszeniu, ale inne obowiązki uniemożliwiają im zaangażowanie się w sprawy klubu. Gdyby był taki kandydat, do zmiany doszłoby już kilka miesięcy temu.
REKLAMA


Pozostaje zatem sięgnąć po osobę z zewnątrz. Ale wcale nie jest to gorsza opcja. Osoba z zewnątrz ma świeże spojrzenie, nie kieruje się sentymentami, sympatiami, prywatnymi znajomościami. A że musi być wynagradzana pensją w rynkowej wysokości? Tym lepiej, bo można od niej wymagać stuprocentowego zaangażowania.

Dzisiaj Widzew jest klubem, który ma wielomilionowy budżet. To zbyt duże ryzyko oszczędzać na zatrudnieniu prezesa. Nie można sobie pozwolić na to, żeby u sterów spółki była osoba, która niepowodzenia uzasadnia zawsze tym, że nie bierze pieniędzy.

Tomasz Andrzejewski