REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 140
3 robert77u 131
4 OdZawsz... 127
5 cypek1910 126
6 EGON72 123
7 Papay 122
8 bromba59 121
9 wiesia 120
10 rafi4414 120
REKLAMA
 
Jakie wzmocnienia zimą? "Do Widzewa potrzeba zawodników z charakterem"
 
Środa, 5. grudnia 2018, godz. 21:10

Końcówka ligowej jesieni pokazała, że Widzew musi się zimą wzmocnić, żeby spokojnie awansować do pierwszej ligi. Trener Radosław Mroczkowski rozmawiał już z władzami klubu o potencjalnych wzmocnieniach. Kto znalazł się na liście życzeń?

- To na razie bardziej nie lista, a pozycje na boisku, które trzeba wzmocnić w drużynie. Giełda nazwisk będzie oczywiście krążyła, ale stare credo, którym powinniśmy się kierować i które powtarzam cały czas, mówi że dobrego zawodnika trzeba sobie samemu znaleźć. I to jest najtrudniejsze w całej tej pracy, bo musi być duże zaangażowanie wszystkich w klubie, żeby takiego piłkarza znaleźć. Bo to nie jest tak, że  biegam po całej Polsce i Europie, i mogę się temu poświęcić. To muszą też być inne osoby, które zawężą pole poszukiwań piłkarza, ukierunkują to na trzy, cztery konkretne nazwiska i wtedy z tego będzie konkretna analiza potencjalnych wzmocnień dla zespołu. Tego nie ma i pojawia się chaos i zamieszanie. Na zasadzie może ten, może tamten. I wtedy jest bardzo łatwo popełnić błąd jeśli chodzi o zatrudnienie nowego piłkarza. Bo wiemy dobrze, że do Widzewa potrzeba zawodników też z charakterem, którzy wypełnią oczekiwania kibiców odnośnie klubu, stadionu, miejsca w którym się znajdują - mówi szkoleniowiec Widzewa.
REKLAMA


Przyznaje, że rozgląda się przede wszystkim za piłkarzami ofensywnymi, ale nie wyklucza wzmocnienia także defensywy. - Generalnie szukamy takich zawodników, którzy nam podniosą jakość zespołu. Nawet patrząc na każdą pozycję w drużynie, to gdybyśmy mieli takiego odpowiedniego gracza zaproponowanego to trzeba byłoby się nad tym zastanowić i porównać go do tych piłkarzy, których mamy - wyjaśnia Radosław Mroczkowski.

Tomasz Andrzejewski