REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 140
3 robert77u 131
4 OdZawsz... 127
5 cypek1910 126
6 EGON72 123
7 Papay 122
8 bromba59 121
9 wiesia 120
10 rafi4414 120
REKLAMA
 
Świetna seria zwycięstw Widzewa
 
Wtorek, 9. października 2018, godz. 19:20

Dzięki wygranej nad Radomiakiem, Widzew umocnił się na pozycji lidera i zwiększył swoją przewagę nad czwartym miejscem w tabeli. Jednocześnie, pokonanie radomian było już piątą wiktorią z rzędu widzewiaków, którzy przedłużyli serię bez porażki do dziewięciu spotkań. 

Pięć wygranych z rzędu robi wrażenie, mimo że nie wszystkie mecze były wygrane w pięknym stylu. Jednak dzięki twardej postawie obrony, asekuracji Patryka Wolańskiego i wykorzystaniu sytuacji bramkowych, widzewiacy zainkasowali w ostatnich spotkaniach komplet punktów. Wyczyn widzewiaków budzi tym większy szacunek, gdy spojrzymy na podobne serie u innych drugoligowców. Licznik wygranych z rzędu u żadnej z drużyn nie przekroczył trzech spotkań, w dodatku taką serią mogą się pochwalić tylko pięć klubów - Siarka Tarnobrzeg (3. - 5. kolejka), Górnik Łęczna (2.- 4. kolejka), Olimpia Grudziądz (8. - 10. kolejka), GKS Bełchatów (7. - 9. kolejka) i co ciekawe, Resovia (8. - 10. kolejka).
REKLAMA

Ostatni raz taka seria przydarzyła się widzewiakom w III lidze, pomiędzy 26. a 31. kolejką rozgrywek. Ich ofiarą padały kolejno zespoły Drwęcy Nowe Miasto, Tura Bielsk Podlaski, GKS-u Wikielec, Pelikana Łowicz i Polonii Warszawa, po czym nie stracili punktów w trzech kolejnych spotkaniach, przyklepując awans w Ostródzie, w wygranym meczu z Sokołem. 

W minionym sezonie takie zwycięski serial zdarzył się widzewiakom raz. Pierwszy raz przy okazji przejęcia drużyny przez Franciszka Smudę. Pod jego wodzą widzewiacy podnieśli się po premierowej porażce w Sulejówku i wygrali kolejne 6 spotkań z rzędu. Przegraną ponieśli dopiero w 15. kolejce, ulegając u siebie z ŁKS-em Łomża. Wtedy licznik meczów bez porażki zatrzymał się na 14 spotkaniach z rzędu. 
REKLAMA

W III lidze takie seryjne zwycięstwa były niezbędne w wyścigu o pierwszą lokatę. Lechai Tomaszów Mazowiecki nie odpuszczała do ostatniej kolejki, walcząc o awans jak równy z równym. Teraz sytuacja jest inna, bo promocję wywalczą aż trzy zespoły. Wygrane są jednak kluczowe w kontekście dominacji nad resztą stawki i możliwie jak najszybsze zapewnienie sobie gry w I lidze. W tym momencie, widzewiacy mają już 7 punktów przewagi nad 4. miejscem. Trzeba liczyć, że po meczu ze Skrą Częstochowa ta przewaga będzie jeszcze wyższa.

JD