WIDZEWIAK.PL: Widzew Łódź - Zawisza Rzgów 4:0
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Widzew Łódź - Zawisza Rzgów 4:0
 
Środa, 8. sierpnia 2018, godz. 20:09

Sztab szkoleniowy zdecydował się na rozegranie meczu sparingowego z Zawiszą Rzgów, który występuje w łódzkiej lidze okręgowej. Celem spotkania było sprawdzenie zawodników z szerokiej kadry ligowej, jak i wyróżniających się graczy rezerw. Szansę dostali również pikarze testowani przez Widzew. Co ciekawe, skład, który wybiegł od pierwszej minuty trochę się różni od awizowanego. 

Konrad Bukowczan wybiegł w podstawowej jedenastce i to on otworzył wynik. Ofensywny zawodnik grający ostatnio w Podbeskidziu dostał piłkę z lewej strony od Michała Millera i pokonał bramkarza rywali. Trochę ponad 20 minut później Miller ponownie pokazał się z dobrej strony i zaliczył drugą asystę wystawiając futbolówkę Marcinowi Kozłowskiego. Ten w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem nie pozostawił rywalowi złudzeń. 
REKLAMA


Pod bramką Widzewa w pierwszej połowie zagrożenie było raz. W 39. minucie Maciej Humerski wykazał się jednak dobrym refleksem zbijając mocny strzał głową jednego z rywali. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę Bukowczan jeszcze raz spróbował szczęścia, ale minimalnie się pomylił. 

W drugiej części gry na placu zameldowali się rezerwowi, którymi byli zawodnicy testowani oraz piłkarze z rezerw. Widzewiacy szybko podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie Michaela Ameyawa na gola uderzeniem głową zamienił Mikołaj Gibas.

Nie było to ostatnie słowo Widzewa, który nadal stwarzał sobie okazje, ale nie mógł ich wykorzystać. W końcu sprawę w swoje ręce, a w sumie to nogi wziął Marcel Sieroń, który najpierw strzelał głową, a po chwili uderzenie dobił nogą.

Widzew Łódź – Zawisza Rzgów 4:0 (2:0)

Bramki:
1:0 Bukowczan (10)
2:0 Kozłowski (34)
3:0 Gibas (54)
4:0 Sieroń (86)

Widzew Łódź: Humerski (46, Gibki) – Kozłowski, Gibas, Paszliński (60, Sieroń), Niedziela (53, Drążczyk) – Bukowczan, Ameyaw, Sieroń (46, Gurawski), Pięczek, Mąka (46, Grabara) – Miller (46' Jasiński).PK