WIDZEWIAK.PL: Drużyna wybrała nowego kapitana
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Drużyna wybrała nowego kapitana
 
Czwartek, 19. lipca 2018, godz. 16:52

W czwartek w Widzewie wybierano kapitana zespołu. Został nim Daniel Mąka, który właśnie zaczyna trzeci sezon gry w Widzewie. To przy okazji jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie. 

Warto dodać, że w poprzednim sezonie ligę z opaską zaczynał Patryk Wolański. Później, przed potyczką z Turem Bielsk Podlaski, Franciszek Smuda zabrał mu opaskę i przekazał już Sebastianowi Zielenieckiemu. Gdy ten doznał kontuzji to, również przed spotkaniem z klubem z Podlasia, kapiatanem został Robert Demjan. Opaska nie wróciła już do Zielenieckiego po wyleczeniu urazu.
REKLAMA


Na dzisiejszej konferencji prasowej trener Radosław Mroczkowski wyjaśniał kryteria wyboru piłkarza sprawującego tak ważną funkcję: - Chciałbym, żeby to była osoba, która dobrze rozumie pracę sztabu i trenera. Taka osoba odpowiedzialna, która potrafi panować nad emocjami, tak pozytywnymi, jak i negatywnymi. To musi być dla zespołu wypośrodkowane. Wcale to nie musi być najlepszy piłkarz. To musi być taki zawodnik, który zna drużynę i fajnie by było, gdyby miał wsparcie kibiców.

Warto dodać, że zastępcami Mąki zostali dwaj kapitanowie z poprzedniego sezonu, czyli Robert Demjan i Sebastian Zieleniecki. 

Jak oceniacie te wybory?

PK