WIDZEWIAK.PL: Co Mroczkowski zamierza zmienić w cztery dni? "Pozytywy są, ale czasem trudno je pokazać"
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Co Mroczkowski zamierza zmienić w cztery dni? "Pozytywy są, ale czasem trudno je pokazać"
 
Środa, 13. czerwca 2018, godz. 07:52

Radosław Mroczkowski od wtorku pracuje z drużyną Widzewa. 50-letni szkoleniowiec ma mało czasu na poznanie zespołu. Z drugiej strony, jakąś wiedzę na jego temat posiada, bo ostatnio regularnie bywał na meczach ligowych Widzewa.  Zauważył zapewne mocne i słabe strony drużyny.

-  Nie chcę mówić o stylu, jaki prezentował zespół, tylko o sytuacji, którą zastałem. Oczywiście, sam tego nie zmienię. Musi pomóc zespół. Przygotowujemy się w tym kierunku. Tematy, które były wcześniej, trzeba zostawić.  Ja przychodzę do drużyny, która jest na pierwszym miejscu i ma wszystko w swoich rękach. Ma pełne prawo podnieść głowę do góry i jechać na Ostródy w roli faworyta - podkreśla Mroczkowski. 
REKLAMA


Kibiców nurtuje, czy w ciągu kilku najbliższych dni, Mroczkowski zamierza zaingerować w taktykę i ustawienie zespołu, czy jedynie skupić się na mentalnym przygotowaniu piłkarzy. 

- Jest dużo elementów składowych. Nikt nie ma patentu na sukces. Będziemy starali się zrobić wszystko, by te rzeczy dobre przełożyć na najbliższy mecz. Te pozytywy są, ale czasem w sporcie tak jest, że trudno je pokazać. To często wymaga czasu, a my tego czasu nie mamy. Proszę o to, żeby tym chłopakom dać wsparcie, dać trochę spokoju, żeby mogli się skupić na najbliższym meczu - mówi trener Widzewa.