REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 RTSAdri... 215
2 rafi4414 211
3 lishinron1 207
4 Redisland 207
5 damian27 207
6 Galuszka 207
7 Bogdan 206
8 Victor 205
9 tomaszf... 204
10 proffi 204
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą jesienną?
Kacper Falon
 275
Daniel Gołębiewski
 29
Damian Kostkowski
 377
Aleksander Kwiek
 118
Michał Miller
 1706
Bartłomiej Niedziela
 87
Mateusz Ostaszewski
 17
Marcin Pigiel
 174
Bartłomiej Rakowski
 14
Radosław Sylwestrzak
 68
Daniel Świderski
 477
Ogółem oddano 3342 głosów.
REKLAMA
 
Cień Sokoła, czyli jak wygląda sytuacja u rywala Widzewa
 
Środa, 13. czerwca 2018, godz. 19:10

Ostatnie dni to w Widzewie wielkie zamieszanie. Remis z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zamiana Franciszka Smudy na Radosława Mroczkowskiego. Nie ma co ukrywać, że na Widzewie nie można się nudzić. A to wszystko przed meczem, który trzeba wygrać, by zapewnić sobie awans do II ligi. Rywalem w tym pojedynku będzie broniący się przed spadkiem Sokół Ostróda, który przed sezonem nie był wymieniany wśród kandydatów do opuszczenia ligi.

Jeszcze w zeszłym sezonie Sokół był solidnym średniakiem, który wygrał wojewódzki Puchar Polski. Dzięki temu Sokół miał okazję zmierzyć się ze Stalą Stalową Wola, która pokonał po dogrywce. Prawdziwą gratką dla kibiców oraz nagrodą za dobrą grę w pucharze, było podjęcie na swoim boisku słynnego Górnika Zabrze, który ostatecznie okazał się być zbyt mocnym rywalem. 
REKLAMA


Jednak dobry wynik w pucharze nie mógł przykryć słabej postawy zespołu w tym sezonie. Sokół prowadziło aż czterech trenerów, w tym znany w Łodzi Sławomir Majak. Architekt zeszłorocznego sukcesu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie nie pomógł nowej drużynie, która obecnie usilnie broni się przed spadkiem. Teraz pod wodzą Jarosława Kotasa Sokół spróbuje zdobyć punkty z Widzewem. Zespół zdobył w tym sezonie 39 punktów i tylko wygrana nad zespołem Radosława Mroczkowskiego da mu pewne utrzymanie. W wypadku przegranej ostródzian, muszą oni liczyć na przegraną rezerw Legii lub wycofanie się z rozgrywek zespołu Drwęcy. Dla porównania, w tabeli wiosny z zeszłego sezonu Sokół był czwartym najlepszym zespolem ligi! Z czego wynika taka zmiana w poziomie gry tej drużyny?

W środowisku ludzi związanych z Sokołem mówi się, że powodem słabszej formy drużyny jest fakt postawienia przez zarząd klubu na “najemników” zamiast na zawodników z regionu Olsztyna i Iławy, którzy potrafili identyfikować się z Sokołem. Czy ci zawodnicy będą walczyć za Sokół w meczu o wszystko z Widzewem?

JD