WIDZEWIAK.PL: Wyższe ligi skończą wcześniej
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Wyższe ligi skończą wcześniej
 
Wtorek, 15. maja 2018, godz. 11:48

Trzecia liga zakończy rozgrywki 16 czerwca. Widzew zmierzy się wtedy z Sokołem w Ostródzie. Mam nadzieję, że wyjedzie tam jako lider grupy I. Podobne oczekiwania mają prowadzący teraz w pozostałych grupach: Świt Skolwin, KS Polkowice oraz niespodziewanie Resovia, która w grupie IV ma 3 pkt przewagi nad Motorem Lublin.

W tym tygodniu zakończy rywalizację ekstraklasa. W sobotę poznamy drugiego spadkowicza (Sandecja została już zdegradowana). Wyłoni go mecz Piast – Bruk Bet w Gliwicach. Gospodarzy, prowadzonych przez Waldemara Fornalika (byłego selekcjonera i trenera m.in. Widzewa) urządza tylko wygrana, a remis przedłuży historię w ekstraklasie klubu z Niecieczy.
REKLAMA


W niedzielę poznamy najsłabszego mistrza Polski w XXI wieku. Zostanie nim Legia (67 pkt) albo Jagiellonia (64 pkt). Warszawiacy kończą rozgrywki meczem w Poznaniu z Lechem (60 pkt), a Jaga podejmuje Wisłę Płock (57 pkt). Remis przy Bułgarskiej zapewnia obecnym liderom utrzymania tytułu. W przypadku porażki warszawiaków i wygranej gospodarzy w Białymstoku mistrzem byłaby wtedy Jagiellonia.  O odzyskanie czwartej lokaty (gwarantującej start w kwalifikacjach Ligi Europy) walczy Górnik (57 pkt), który podejmuje w Zabrzu Wisłę Kraków (57 pkt).

Do zakończenia I ligi pozostały 3 kolejki. W ostatnim zaległym mecz w Tychach GKS przegrał z Rakowem 0:3, a wynik ustalił Adam Radwański. Ten 20-latek jeszcze jesienią kierował poczynaniami drugiej linii Widzewa. Tym samym jego nowy klub z Częstochowy znalazł się w siódemce pretendentów do ekstraklasy: 1. Miedź Legnica – 56, 2. Zagłębie Sosnowiec – 52,  3. Stal Mielec, GKS Katowice, Chojniczanka po 50, 6. Raków i Wigry Suwałki po 49 pkt (awansują dwa zespoły).

Wielu sympatyków Widzewa bardziej interesuje strefa spadkowa pierwszoligowców, bo w przypadku pożegnania się z III ligą klubu z Al. Piłsudskiego, będą to rywale łodzian. Spadł już 14-krotny mistrz Polski Ruch Chorzów (24 pkt). Walczą o uniknięcie degradacji Olimpia Grudziądz (29 pkt), Stomil Olsztyn (30 pkt), Górnik Łęczna (32 pkt), Pogoń Siedlce (36 pkt) oraz Bytovia (38 pkt). Nie można wykluczyć, że w inauguracyjnej kolejce sezonu II ligi 2018/2019 Widzew zmierzy się z Górnikiem Łęczna, czyli poprzednim zespołem trenera Franciszka Smudy.

Także jeszcze 3 kolejki rozegra II liga, z której szanse awansu zachowały: GKS Jastrzębie, Warta Poznań, ŁKS, Radomiak i Garbarnia, czyli wyłącznie byłe kluby ekstraklasy.
 

Bogusław Kukuć