WIDZEWIAK.PL: Mąka: "Sytuacji było multum i można byłby nimi obłożyć kilka meczów"
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Mąka: "Sytuacji było multum i można byłby nimi obłożyć kilka meczów"
 
Poniedziałek, 14. maja 2018, godz. 17:13

Daniel Mąka spotkanie z Turem Bielsk Podlaski rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się dopiero w drugiej połowie.

- Nie chciałbym się skupiać na rywalu. Wiedzieliśmy co nas czeka. Bardzo mocno w tygodniu przygotowaliśmy się na to, że będą grali bardzo głęboko, piątką z tyłu, więc te miejsca po bokach będą wolne, bo nie będą grali czwórką w pomocy, tylko trójką. Wydaje mi się, że z perspektywy meczu wygraliśmy zasłużenie - przyznał pomocnik. 
REKLAMA


Jak podsumował to spotkanie pod kątem braków? - Co powiedzieć po taki meczu? Na pewno zabrakło skuteczności, to raz. Sytuacji było multum i można byłby nimi obłożyć kilka meczów. Myślę, że gdybyśmy strzelili drugą bramkę to ten wynik byłby znacznie wyższy - dodał.

Dlaczego widzewiakom brakuje skuteczności? - Cieszę się, że dochodzimy do sytuacji. W Zambrowie wygraliśmy takim samym wynikiem, a tych sytuacji stu procentowych było mało. Dobrze, że dochodzimy do sytuacji, bo to znaczy, że odrobiliśmy lekcje, dobrze się przygotowaliśmy pod rywala. 

Mąka był pytany co sądzi o sytuacji, iż wchodzi z ławki: - Nie powiem, że jestem ucieszony. Ambicją każdego z nas jest granie od pierwszej minuty, ale to trener decyduje. Wybrał dzisiaj tak, a nie inaczej. Ja się cieszę, że tydzień temu zagrałem w większym wymiarze czasowym. Nie mogę się na pewno wstydzić tego występu, więc byłem zadowolony. Nowy tydzień, nowe rozdanie. Też wykonaliśmy w 100 procentach to co mieliśmy do zrobienia, bo wracamy z trzema punktami. Zaraz będzie nowe rozdanie. Cierpliwość czasem popłaca i to powinno nas cechować. Każdego z zawodników. 

Przemysław Sujka