REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 robert77u 94
2 magi 93
3 kosa76 90
4 Papay 88
5 Krzysiek74 86
6 cypek1910 86
7 EGON72 84
8 jacekz 82
9 pavco 82
10 mario74... 82
REKLAMA
 
Problemy ze skutecznością, kolejne zero z tyłu
 
Poniedziałek, 14. maja 2018, godz. 20:36

Widzew pokonał Tur Bielski Podlaski 1:0 i wrócił na pozycję lidera. Mimo zdobycia trzech punktów, gra podopiecznych Franciszka Smudy pozostawiała wiele do życzenia. Widzewiacy kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając zawodnikom Tura na realne zagrożenie bramce strzeżonej przez Maciej Humerskiego, jednak kibice wymagają od piłkarzy przekonujących zwycięstw. By to osiągnąć, trzeba stwarzać sytuację i strzelać bramki. W meczu z Turem Widzewiacy wypracowali sporo sytuacji do strzelenia gola, ale mocno szwankowała ich skuteczność. Niestety to stały obrazek widziany na meczach łodzian, co potwierdzają statystyki. A według nich Widzew zajmuje dopiero 5 miejsce pod względem skuteczność w lidze. Czy to przystoi drużynie o takich możliwościach kadrowych?

Najwięcej bramek w lidze strzeliła Lechia Tomaszów Mazowiecki, która zdobyła aż 62 gole. Sześć z nich tomaszowianie dołożyli w tej kolejce, pokonując Sokół Aleksandrów Łódzki. Dzięki swojej skuteczności, Lechia wyrosła na głównego rywala Widzewa w walce o II ligę. W klasyfikacji skuteczności Widzew wyprzedzają jeszcze trzy zespoły, w tym Pelikan Łowicz prowadzony przez Marcina Płuskę. Mecze jego drużyny obfitują w bramki.
REKLAMA


Najskuteczniejsze zespoły III ligi, grupy I:
1.
Lechia Tomaszów Mazowiecki: 62 gole
2. Pelikan Łowicz: 56 goli
3. Polonia Warszawa: 54 gole
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki: 52 gole
5. Widzew Łódź: 51 goli

Inaczej sytuacja ma się w defensywie. W obronie Widzew jest bezkonkurencyjny, w sezonie stracił jedynie 22 gole. Kolejna dwa zespoły w klasyfikacji – Polonia i Sokół, aż o 7 więcej.

Najlepsze defensywy w III lidze, grupie I:
1. Widzew Łódź: 22 gole
2. Polonia Warszawa, Sokół Aleksandrów Łódzki: 29 goli
3. Huragan Morąg: 30 goli
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki: 32 gole

Powyższe statystyki maja znaczenie drugorzędne, najważniejsza jest jedna tabela, ta ligowa. W niej Widzew przoduje, bez względu na styl. Podobną taktykę obierał w zeszłym sezonie zespół Łódzkiego Klubu Sportowego, wygrywając swoje mecze nieznaczną różnicą bramek, bez stylu czy wypracowanych schematów. Wszyscy liczymy, że Widzew pójdzie za przykładem sąsiadów zza między i wywalczy awans do II ligi. Pytania, czy Widzewowi wypada drżeć o to do ostatniej kolejki...

JD