9 tomaszf... 204
10 proffi 204

Widzew Łódź - Legia Warszawa 3:2 (2:1)

Sobota, 14. kwietnia 2018, godz. 20:59

Zespół Widzewa dopisuje sobie kolejne trzy punkty. Łodzianie pokonali drugi zespół Legii Warszawa 3:2. To już piąta wygrana w szóstym spotkaniu na wiosnę.

Mecz rozpoczął się dla łodzian fantastycznie. W 3. minucie Marcin Pigiel zacentrował w pole karne, gdzie znakomicie zachował się Mateusz Michalski. Pomocnik zdobył piątą bramkę w tym sezonie i czwartą, w starciach z rezerwami Legii.

Widzewiacy tak cieszyli się z szybko zdobytego prowadzenia, że zapomnieli o defensywie. Nadziali się na szybką kontrę. Robert Bartczak ograł Sebastiana Zielenieckiego, później Macieja Humerskiego i zrobiło się 1:1.

Przez kolejne minuty obie drużyny atakowały, spotkanie mogło się podobać, a kibicom najbardziej spodobała się interwencja bramkarza rezerw Legii w 25 minucie. Vjaceslavs Kudrjavcevs tak łapał piłkę, że podał ją do Roberta Demjana. Napastnik Widzewa nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć z powodu licznych przerw, pierwsza część meczu została przedłużona aż o dziesięć minut.

W drugiej odsłonie trzy niezłe okazje zmarnował Michalski, który mógł zaliczyć w tym meczu hat-tricka. Wyręczył go Dario Kristo. Chorwat, po centrze z rzutu rożnego Michalskiego, pięknym uderzeniem głową pokonał bramkarza Legii.

Obie drużyny starały się grać ofensywnie, więc spotkanie mogło się podobać. Niestety w 73. minucie, po rzucie karnym, goście zdobyli drugą bramkę, co zapowiadało nerwową końcówkę spotkania. Na szczęście łodzianie kontrolowali przebieg spotkania, chociaż Maciej Humerski w końcówce raz musiał interweniować.

Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:2 (2:1)