REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papay 76
2 robert77u 73
3 kosa76 73
4 cypek1910 71
5 magi 70
6 jacekz 69
7 dyrektor 69
8 siwy071910 69
9 OdZawsz... 67
10 Money 67
REKLAMA
 
Kilka wniosków z premiery
 
Wtorek, 13. marca 2018, godz. 15:10

Mocno okrojona premiera rundy wiosennej III ligi przyniosła kilka istotnych zmian w tabelach. Dość podkreślić, że w dwóch grupach są nowi liderzy: w grupie I Widzew, a w grupie III Stal Brzeg. To wskazuje jak wiele może zmienić jeden słabszy mecz. Przecież mistrzowie półmetka nawet nie stracili gola w Aleksandrowie, a jednak spadli na drugie miejsce. To dowodzi, że w najsilniejszej „łódzkiej” grupie remisy są praktycznie porażkami. Przypominam, że podobną wpadkę odnotowali łodzianie na finiszu jesieni, gdy upojeni wygraną 2:1 w Tomaszowie, tylko zremisowali 0:0 u siebie z Sokołem Ostróda i stracili także pozycję lidera. Przed sobotnim meczem w Nowym Dworze Mazowieckim warto o tym pamiętać. 

W sobotę przy Al. Piłsudskiego cieszyła głównie wspaniała frekwencja i zasłużona wygrana do zera. Zobaczyliśmy w wyjściowym składzie 4 pozyskanych zimą zawodników, a mecz kończył piąty debiutant. Określenia „Słowacy zadecydowali” czy „Debiutanci ojcami zwycięstwa” są trafne i optymistyczne, bo nowi piłkarze wystąpili w głównych rolach. 
REKLAMA


Tym samym widzewska lista strzelców powiększyła się do 14 zawodników. Nowi widzewiacy są w stanie zastąpić tych, którzy pożegnali Łódź zimą (Daniela Gołębiewskiego i Mateusza Ostaszewskiego po 2 bramki, Adama Radwańskiego – 1 gol).  Pauzował z powodu kontuzji najskuteczniejszy jesienią Daniel Świderski. Mimo tego można trzymać zakłady, że na koniec sezonu najwięcej goli w tej grupie strzeli Widzew. 

W innej ważnej pozycji, czyli asystentów, lista się nie wydłużyła. Z Victorią decydujące podania zaliczyli „starzy znajomi” Mateusz Michalski i Maciej Kazimierowicz. W tym elemencie nowi zawodnicy rozczarowali. Król asyst Michał Miller (zawdzięczamy mu także karne z Wartą, MKS Ełk, Turem, Polonią i Sokołem Aleksandrów) grał tylko ostatnie 27 minut. Moim zdaniem zbyt krótko, jak na najwszechstronniejszego zawodnika Widzewa. Mechanizm czterech zmian daje przecież większe pole manewru. A swoją drogą czekam, kiedy będą mógł napisać o pierwszej asyście nie tylko pozyskanych w zimowym okienku transferowym, ale także Aleksandra Kwieka czy Kacpra Falona. Świta mi, że może w Świcie.

Bogusław Kukuć