10 Money 67

Jak oceniasz projekt pomnika Twórców Wielkiego Widzewa?

Widzew Łódź - Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)

Sobota, 10. marca 2018, godz. 19:10

Na inaugurację trzecioligowych rozgrywek Widzew niespodziewanie przegrał w Sulejówku 1:2. To był zarazem ostatni mecz w roli trenera łódzkiego zespołu Przemysława Cecherza, którego zastąpił Franciszek Smuda. W pierwszym wiosennym meczu wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:0, które dało im pozycję lidera.

Widzewiacy rozpoczęli mecz ostrożnie. Nie atakowali na hura, szukając szczęścia przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Właśnie po rzucie rożnym, wykonywanym przez Mateusza Michalskiego, Robert Demjan strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu. Po objęciu prowadzenia łodzianie nie kwapili się do ataków. Zawodnicy Victorii próbowali odwrócić losy meczu, bez powodzenia. Dobrze spisywał się Patryk Wolański i łódzka defensywa.

W drugiej części meczu gra była o wiele ciekawsza. W 49. minucie Marcin Pigiel dobrze dośrodkował po ziemi do Demjana, ale napastnika uprzedził obrońca gości. Pięć minut później było już 2:0. Kacper Falon kapitalnie dośrodkował do Marka Zuziaka, który strzałem głową podwyższył prowadzenie.

Łodzianie podkręcili tempo, choć musieli uważać w defensywie, bo goście próbowali się odgryzać. Widzewiacy atakowali do ostatniego gwizdka arbitra, więcej bramek jednak nie zdobyli. Podobnie jak dążący do honorowego trafienia goście. Zasłużona wygrana podopiecznych trenera Franciszka Smudy, choć szkoleniowiec z pewnością będzie miał kilka uwag do postawy zespołu.