WIDZEWIAK.PL: Boniek: "Widzew ma obowiązek awansować"
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Boniek: "Widzew ma obowiązek awansować"
 
Piątek, 9. marca 2018, godz. 08:03

Dzień przed ligową inauguracją najważniejszy kibic Widzewa - Zbigniew Boniek - jest spokojny, że łódzki klub wywalczy awans do drugiej ligi. - Widzew ma obowiązek awansować. Czy awans będzie sukcesem? Będzie, bo awans to zawsze sukces, choć w tym przypadku innego rozstrzygnięcia nikt sobie nie wyobraża - podkreśla prezes PZPN w rozmowie z "Widzewiakiem".

Przestrzega jednak przed zbytnią pewnością siebie. - Najważniejsza będzie koncentracja. Po zwycięstwach w sparingach, piłkarze mogą być przeświadczeni o swojej wielkości. A przecież żaden z rywali przed Widzewem się nie położy. Przeciwnie, każdy się będzie mobilizował na Widzew. Franka głowa w tym, żeby sprowadzić piłkarzy na ziemię - wyjaśnił. 
REKLAMA


Boniek przyznaje, że zimą nie oglądał żadnego ze sparingów Widzewa. Wierzy jednak w pracę trenera Smudy. - Skoro Widzew bierze takiego trenera, jak Smuda, to robi to po to, żeby pewnym krokiem wejść do wyższej ligi. Drużyny prowadzone przez Franka są zawsze dobrze przygotowane pod względem fizycznym. To na pewno będzie atut Widzewa - uważa. 

Prezes PZPN zapewnia, że wiosną postara się odwiedzić widzewski stadion. - Trzymam oczywiście kciuki za Widzew, w miarę możliwości czasowych śledzę to, co w klubie się dzieje. Jeśli terminy pozwolą, chętnie na jakiś mecz przyjadę. Najchętniej na ten, który będzie pieczętował awans - kończy Zbigniew Boniek.

Tomasz Andrzejewski