WIDZEWIAK.PL: Cecherz z KSZO gościem Widzewa
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą wiosenną?
Robert Demjan
 3848
Dario Kristo
 3737
Jakub Mikołajczak
 52
Marcin Pieńkowski
 261
Michał Przybylski
 64
Karol Stanek
 35
Marek Zuziak
 279
Ogółem oddano 8276 głosów.
REKLAMA
 
Cecherz z KSZO gościem Widzewa
 
Wtorek, 13. lutego 2018, godz. 17:10

Po zgrupowaniu w Uniejowie piłkarze Widzewa będą trenować w Łodzi. W środę o godz. 13 na obiekcie Łodzianki rozegrają mecz kontrolny z KSZO Ostrowiec. W dotychczasowych sparingach drużyna Franciszka Smudy wyłącznie zwyciężała: Ner Poddębice 5:2, Wartę Poznań 1:0 oraz w minioną sobotę Stomil Olsztyn 2:0. 

Środowi rywale też są klubem z przeszłością w ekstraklasie (1997/1998, 2001/2002 i 2002/2003). Ewenementem jest to, że występując w 3 sezonach w gronie najlepszych rozegrali aż 8 spotkań z Widzewem (3 razy wygrali łodzianie, 3 razy padł bezbramkowy remis oraz dwukrotnie zwyciężyło KSZO). Rekordowe zwycięstwo w ekstraklasie klub z Ostrowca odniósł właśnie z widzewiakami (25 sierpnia 2001 roku 3:0). Historyczny ostatni mecz w ekstraklasie zespół KSZO rozegrał przy Al. Piłsudskiego, gdzie 3 czerwca 2003 roku Widzew, trenowany wtedy przez Smudę, zwyciężył 2:1. W zespole KSZO grało wielu piłkarzy RTS: Andrzej Kobylański, Mariusz Jop, Paweł Kapsa, Marcin Kaczmarek, Łukasz Trałka, Zbigniew Wyciszkiewicz i Wojciech Małocha. 
REKLAMA

Trapiony kłopotami organizacyjno-finansowymi klub wycofał się z rozgrywek w trakcie II ligi sezonu 2011/2012. Teraz mozolnie odbudowuje swoją pozycję i pod tym względem są podobieństwa z Widzewem. KSZO walczy o powrót na szczebel krajowy w grupie IV trzeciej ligi. Też ma szanse awansu, bo zajmuje szóstą lokatę z tylko 4-punktową stratą do lidera (1. Motor Lublin - 35, 2. Chełmianka - 33, 3. Wiślanie Jaśkowice, Resovia, Wólczanka Wólka Pełkińska - po 32, 6. KSZO – 31, 7. Stal Rzeszów – 30 pkt). Klub ma znakomity bilans spotkań wyjazdowych: 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka. Faworyt nr 1 Motor nie wygrał tylko jednego meczu w Lublinie (właśnie z KSZO w ostatniej kolejce jesieni 0:0). Być może KSZO byłoby na półmetku wyżej, ale klub zostało ukarany walkowerem 0:3 za mecz z Wiślanami, gdyż kibice w Ostrowcu naruszyli nietykalność sędziego. 

Po zakończeniu rundy jesiennej z Ostrowca odszedł trener Tadeusz Krawiec (do Stali Rzeszów), a 19 grudnia zastąpił go Przemysław Cecherz. Ten 45-letni szkoleniowiec prowadził Widzew w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu i pierwszej kolejce obecnych rozgrywek. Środowi rywale wzmocnili skład byłym widzewiakiem Dawidem Kamińskim oraz Bartłomiejem Smuczyńskim (18 meczów w Lechii Gdańsk i Bruk Bet Nieciecza, 1 gol w ekstraklasie). Pozyskano także z Lechii Tomaszów 24-letniego bramkarza Adriana Olszewskiego (wcześniej m.in. ŁKS i Bruk Bet).
REKLAMA

Zespół KSZO rozegrał 5 sparingów: z Powiślanką Lipsko (radomska okręgówka) 0:1, z trzecioligową Wisłą Sandomierz 2:2 (gole Michał Grunt i Paweł Czajkowski), z Bronią Radom z IV ligi mazowieckiej 3:1 (Dominik Cebula, Kamil Łokieć, Dawid Kamiński), z Czarnymi Połaniec, wicelider IV ligi, 2:0 (Radosław Mikołajczyk Paweł Czajkowski) oraz w miniony piątek z czwartoligową Energią Kozienice 4:0 (Dawid Kamiński lob z 18 metrów i 2 asysty, Michał Grunt, Tomasz Persona i Włodzimierz Puton). Z drużynami drugiej ligi goście będą grali w końcówce przygotowań: z Siarką Tarnobrzeg (17 lutego)  i Stalą Stalowa Wola (24 lutego). 

W sparingach zespołu z Ostrowca nie grało kilku podstawowych zawodników. W tym najskuteczniejszy jesienią, zdobywa 6 bramek  Łukasz Jamróz (mierzący 190 cm wzrostu były napastnik Korony, Arki i Stomilu). Po 4 gole w rundzie strzelili Michał Janik i Tomasz Persona, a 3 razy trafił Mateusz Mąka. Znający dobrze problemy łodzian z atakiem pozycyjnym trener Cecherz z pewnością postawi na wzmocnioną drugą linię i kontrataki.  Może być trudniej niż w meczach z Wartą i Stomilem, które preferowały otwartą grę.

Bogusław Kukuć