REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 141
3 robert77u 132
4 cypek1910 127
5 OdZawsz... 127
6 EGON72 123
7 Papay 123
8 wiesia 121
9 rafi4414 121
10 bromba59 121
REKLAMA
REKLAMA
 
Który z nowych zawodników okazał się najlepszy?
Michael Ameyaw
 27
Przemysław Banaszak
 153
Mikołaj Gibas
 12
Grzegorz Gibki
 6
Konrad Gutowski
 1092
Sebastian Kamiński
 32
Nika Kwantaliani
 23
Filip Mihaljević
 274
Damian Paszliński
 10
Simonas Paulius
 14
Tomasz Wełna
 36
Ogółem oddano 1679 głosów.
REKLAMA
 
Sokół pozbywa się napastnika, Lechia robi wielbłądy
 
Niedziela, 11. lutego 2018, godz. 12:24

Dobiega końca następny tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Zaglądamy ponownie co słychać u rywali Widzewa Łódź w walce o awans do drugiej ligi. 

Ponownie zaczynamy od lidera grupy pierwszej III ligi, czyli Sokoła Aleksandrów Łódzki, który w sobotę rozegrał mecz sparingowy z Wartą Sieradz. Piłkarze Piotr Kupki wygrali 2:1, a gole zdobywali Kamil Żylski i Daniel Kmak. 
REKLAMA

Istotniejsze wydaje się, że pozbyto się Michała Michałka, którego w styczniu zesłano do rezerw. Teraz rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. Swego czasu był to piłkarz napędzający ofensywę aleksandrowian, ale uraz w letnim okresie przygotowawczym sprawił, iż jesienią wystąpił tylko w 5 meczach i zdobył jednego gola. W Sokole wiosną nie będzie też Roberta Przybyły, który po niezłej jesieni na wypożyczeniu do Nera Poddębice przygotowywał się z trzecioligowcem. Ostatecznie uznano, że nie pomoże drużynie i będzie grać w okręgówce w Orle Parzęczew.

To wszystko jest istotne, ale kulminacyjnym wydarzeniem dla Sokoła była środowa wizytacja na obiekcie MOSiR inspektora ds. Infrastruktury Polskiego Związku PIłki Nożnej. Wiesław Żmuda pozytywnie ocenił przydatność tego stadionu pod kątem rozgrywek II ligi.
REKLAMA

Lechia Tomaszów Mazowiecki również tydzień treningów kończyła sparingiem. W przypadku drużyny Bogdana Jóźwiaka rywal był z II ligi. W Bełchatowie z tamtejszym GKS lechici przegrali 1:2. Jedyne trafienie,  otwierające wynik, zaliczył Wiktor Żytek. Co ciekawe, tomaszowianie gole tracili po ewidentnych błędach w defensywie. O ile w pierwszej połowie, gdy grał jeszcze Kamil Tlaga, wyglądało to nieźle, o tyle po przerwie już nie.

W Tomaszowie Mazowieckim nie było żadnych ruchów transferowych. Natomiast Jóźwiak jest spokojny o głębię składu. Przed potyczką z GKS Bełchatów mówił: -  W kolejnych sparingach będziemy układać zespół pod pierwszy mecz ligowy. Jest dość duża rywalizacja na niektórych pozycjach.
REKLAMA

Obserwując poczynania obu zespołów można odnieść wrażenie, że na papierze kadrowo lepiej wygląda Lechia. Jak Wy obstawiacie, która z tych drużyn będzie większym zagrożeniem dla Widzewa w walce o awans do II ligi?

PK