REKLAMA
REKLAMA
 
Wojewoda wyjaśnia swoją decyzję: "Sytuacja jest prosta"
 
Niedziela, 12. listopada 2017, godz. 20:09

Jak już informowaliśmy, wojewoda łódzki Zbigniew Rau zdecydował o zamknięciu na najbliższy mecz, który odbędzie się przy al. Piłsudskiego, jednej z trybun widzewskiego stadionu.

Swoją decyzję wyjaśnił w rozmowie z Radiem Łódź: -  Sytuacja jest prosta, jeśli pan wybiera się samolotem, to pan doskonale wie, że nie należy pewnych rzeczy wnosić do środka, ze względu na poczucie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów. Kiedy inni idą ze swoimi dziećmi, ze swoimi rodzinami na mecz, to chcą mieć taką samą pewność, że wszystko przebiegnie w warunkach wysokiego bezpieczeństwa na jakie nas stać. I stać nas na większe niż to z racami, stąd taka decyzja - powiedział Zbigniew Rau.
REKLAMA

Pojawia się jednak zasadnicza wątpliwość. Skoro "sytuacja jest prosta" - jak twierdzi wojewoda - to dlaczego zwlekał on z podjęciem decyzji ponad miesiąc, a nie podjął jej w takim terminie, by umożliwić klubowi skorzystanie z prawa odwołania się. Nie trzeba być ekspertem w zakresie administracji, żeby domyśleć się, że nawet jeśli Widzew odwoła się od tej decyzji w poniedziałek, to do soboty raczej rozstrzygnięcia się nie doczeka. 

Druga sprawa, porównanie do podróży samolotem jest nietrafione. Tam są szczególne wymogi bezpieczeństwa, których naruszenie grozi ogromną tragedią - śmiercią wszystkich na pokładzie. Opalenie rac jest wprawdzie niezgodne z prawem, ale jest to jednak dość częsty element meczów piłkarskich. Kibice w sumie zachowali się dość odpowiedzialnie, bo odpalili race na sektorze, gdzie dla nikogo nie było to zaskoczeniem. Kto miałby zatem czuć się zagrożony w tej sytuacji?
REKLAMA

Idąc dalej tokiem rozumowania wojewody, gdyby ktoś wniósł "pewne rzeczy" do samolotu, to by poniósł za tą karę. Ewentualnie ukarano by kogoś z obsługi za to, że do tego dopuścił. Raczej nie zakazano by lotów na jakiejś trasie. Nawet nikt by nie pomyślał o zamykaniu klasy w samolocie, w której leciał niesforny pasażer. 

A tak na marginesie, ciekawe, czy wojewoda mazowiecki - kierując się podobnymi przesłankami - po Marszu Niepodległości zamknie kilka ulic w Warszawie?

Tomasz Andrzejewski
 
 
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Poniedziałek, 13. listopada 2017 godz. 12:00
Ciekawy jestem czy Wojewoda Warszawski podejmie podobną decyzję o zamknięciu stadionu Polonii za pokaz rac podczas meczu III Ligi Polonia Warszawa i Legii II . Transmisja telewizyjna była na Całą Polskę w telewizji Publicznej . Prowadzący transmisję nie widzieli w tym nic szczególnego pomimo przerwania meczu na duże zadymienie .
Autor: andrzejwojciech (użytkownik: 30353, komentarzy: 880)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 22:19
Znam mialo byc. Literowa.
Autor: Rademenes997 (użytkownik: 34415, komentarzy: 339)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 22:18
Pekanie ??? Nie , nie dostaje czkawki od powrotu z wojny w bylej Jugoslawii wiele mnie chyba juz nie zdziwi. To dobrze, ze nie jestes lewakiem. Za to szacun i przepraszam . Nie wiem kim jest "konus" . Jesli myslimy o tym samym to idealem nie jest. Jednak szkodnikow znak gorszych. A czasem trzeba mniejsze zlo wybierac. Samo zycie.
Autor: Rademenes997 (użytkownik: 34415, komentarzy: 339)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 22:07
Wojewodów mianuje premier i wybory samorządowe nie mają nic do tego.
Autor: Teutates (użytkownik: 34539, komentarzy: 64)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 22:06
Czkawki dostałeś? Bo Ci żyłka pękanie. Nie oglądam tvn-u nie jestem za Tuskiem czy Petru. Nie jestem lewakiem. Poglądy mam w większości prawicowe, co nie przeszkadza mi stwierdzić, że konus pieprzy głupoty i jest szkodnikiem.
Autor: Teutates (użytkownik: 34539, komentarzy: 64)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
 
 
REKLAMA
//