Lechia Tomaszów - Widzew Łódź 1:2 (1:1)

Niedziela, 12. listopada 2017, godz. 12:51

Piłkarze Widzewa odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo w Tomaszowie Mazowieckim. Przy remisie Sokoła Aleksandrów z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 2:2, Widzew został liderem!

Kibice zgromadzeni na stadionie w Tomaszowie Mazowieckim byli świadkami ciekawego spotkania. Obie drużyny stworzyły sobie wiele okazji bramkowych. Więcej zespół Widzewa, ale jak to już w tym sezonie bywa, skuteczność nie jest najmocniejszą stroną piłkarzy z al. Piłsudskiego.

Co prawda pierwszą groźną okazję stworzyła Lechia, na szczęście Tomasz Płonka nie zdołał pokonać Patryka Wolańskiego. W 12 minucie Widzew objął prowadzenie. Adam Radwański podał za plecy obrońców do Mateusza Michalskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Niestety w kolejnych akcjach takie mieli inni zawodnicy.

Wpierw Daniel Mąka nie opanował piłki po zagraniu Marcina Kozłowskiego, a później Daniel Świderski zamiast do siatki, trafił w bramkarza Lechii. Gdyby choć jedna z tych sytuacji została wykorzystana, gospodarze mieliby wielkie problemy z odrobieniem strat. A tak, na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Jakub Rozwandowicz pokonał Wolańskiego, doprowadzając do remisu.

Po zmianie stron łodzianie szybko chcieli zdobyć drugą bramkę. I to im się udało. Po znakomitej akcji Mąki z Millerem Świderskiemu nie pozostało nic więcej, jak z bliska wpakować piłkę do bramki Lechii. Ten sam zawodnik w 64 minucie powinien podwyższyć na 3:1, przegrał jednak pojedynek sam na sam z Mateuszem Awdziewiczem. Szkoda, bo zapewne byłoby już po meczu. A tak w końcówce było nerwowo, na szczęście nic złego się nie stało i łodzianie odnieśli cenne zwycięstwo!

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widzew Łódź 1:2 (1:1)

Bramki:
0:1 Michalski (13)
1:1 Rozwandowicz (43)
1:2 Świderski (57)

Lechia: Awdziewicz - Cyran, Magdoń, Kornacki, Żytek - Orzechowski, Bocian, Szymczak (71, Mirecki), Patora (46, Golański), Rozwandowicz (84, Lewiński) - Płonka.
Widzew: Wolański - Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel - Michalski, Kazimierowicz, Radwański, Miller, Mąka (90+2, Kwiek) - Świderski (84, Gołębiewski).

Żółte kartki:
Cyran (Lechia) - Miller, Wolański (Widzew).

Sędzia:
Krzysztof Korycki (Warszawa).

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 18:55
Brawo Widzew Łódź .
Wierzyłem WAS, stawiałem w typerze 3-1 dla Widzewa. Brawo
Autor: janhernat (użytkownik: 34613, komentarzy: 1)

Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 16:07
Gra wcale nie lepszsa niz w poprzednich spotkaniach. Na szczescie bardzo dobre podanie Radwanskiego i skladna akcja z pomyslem zakonczona bramka pozwolila wygrac ten mecz. Znowu braklo koncetracji i co za tym idzie brak krycia w polu karnym po zwolilo Lechii strzelic bramke. Swiderski mogl podwyzszyc na dwa zero i podobnie jak Miller staral sie, oboje zasluguja na uznanie. Slaba zmiana Golebieskiego i nie wiem po co Kwiek. Wolalbym zobaczyc Ostaszewskiego lub Falona. Mam nadzieje ze polityka transferowa bedzie lepsza niz zmiany meczowe Franka.
Autor: Drabciu1 (użytkownik: 34662, komentarzy: 3)

Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 15:47
Nareszcie się chłopakom chciało biegać za piłką i walczyć. Tak jak w pierwszych meczach po przyjściu Smudy. Tak trzymać i jedziemy! :-)
Autor: Sasza_ (użytkownik: 34597, komentarzy: 15)

Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 15:08
...szok ze brakuje inwektyw na zawodników/klub/zarząd w komentarzach :)
Autor: kalin (użytkownik: 12174, komentarzy: 287)

Niedziela, 12. listopada 2017 godz. 13:47
Tez tak sadze. Podobnie jak podzielam Twoje zdanie o przebudowie skladu. Jak to mawial Lazarek (Baryla) : z budowa druzny jest jak z ciaza u slonia. Duzo szumu i kurzu a efekt... dopiero za dwa lata :-)))
Autor: Rademenes997 (użytkownik: 34415, komentarzy: 339)