REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 100
2 robert77u 99
3 magi 98
4 Krzysiek74 92
5 Papay 92
6 EGON72 90
7 OdZawsz... 90
8 cypek1910 87
9 Arek1973 86
10 jacekz 85
REKLAMA
 
Boniek: "Widzew zimą musi się wzmocnić"
 
Czwartek, 9. listopada 2017, godz. 09:30

Nie jest tajemnicą, że sytuacja Widzewa leży bardzo na sercu Zbigniewowi Bońkowi. Najważniejszy kibic łódzkiego klubu, a w przeszłości także jego piłkarz i prezes, jest na bieżąco z tym, co dzieje się przy Piłsudskiego. 

- Mam bardzo dużo obowiązków, ale staram się śledzić to, co w Widzewie się dzieje. Widziałem, że ostatnio idzie im jak po grudzie. Powiem tylko tyle, że Widzewowi nie przystoi remisować czy przegrywać z drużynami, które jeśli chodzi o budżet, funkcjonują w kompletnie innych realiach - podkreślił  "Zibi" w rozmowie z "Widzewiakiem". 
REKLAMA


Uspokaja jednak, że nie ma podstaw do panikowania. - Klub ma silnie fundamenty, zimą musi się wzmocnić i wszystko będzie w porządku. Trzeba zbudować drużynę już na drugą ligę. Jestem przekonany, że Franek zimą przegoni piłkarzy, da im w kość i przygotuje ich tak, że wiosną pójdą po awans, jak po swoje. Franek umie to robić i na pewno mu się to uda. Latem już wiele nie mógł zrobić, bo trafił do drużyny w ostatniej chwili. Teraz będzie miał całą zimę na spokojną pracę - podkreśla prezes PZPN. 

Przy okazji zapytaliśmy Bońka o kandydaturę Łodzi do miana miasta-gospodarza Mistrzostw Świata U-20, o których organizację Polska się stara. - Mamy bardzo poważne plany, co do Łodzi. To miasto, które kocha futbol, ma piękny stadion, który jest idealny na tą imprezę. Bardzo się cieszę, że władze Łodzi poważnie podchodzą do starań o organizację meczów mistrzostw. Najpierw jednak muszą nam dać tą imprezę - stwierdził szef piłkarskiej centrali.

Tomasz Andrzejewski