Widzew Łódź - Tur Bielsk 4:0 (1:0)

Sobota, 7. października 2017, godz. 19:41

Zespół Widzewa Łódź wysoko wygrał z jedną ze słabszych drużyn trzeciej ligi. Rywale raz zagrozili bramce gospodarzy.

Piłkarzy Tura stracili w Łodzi cztery bramki, a mogli zdecydowanie więcej. Piłkarze Widzewa w pierwszej połowie strzelili tylko jednego gola, ale wpływ na to mogły mieć dwie przerwy w grze, spowodowane odpaleniem przez fanów rac. Po przerwie pokazów na trybunach nie było, to łodzianie zaczęli demonstrować strzeleckie fajerwerki.

Tur w tym sezonie wywalczył zaledwie trzy punkty. Widzewiacy szybko wybili rywalom z głowy myśli o wzbogaceniu się o kolejną zdobycz. Od początku ruszyli na rywala i już w 12. minucie objęli prowadzenie, po celnej główce Daniela Świderskiego. Napastnik powinien przed przerwą zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale zmarnował doskonałą okazję. Goście stworzyli tylko jedną sytuację, Marcin Pigiel wybił piłkę zmierzającą do bramki

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście nie zamierzali atakować, licząc, na jak najmniejszy wymiar kary. Widzewiacy nie zamierzali oszczędzać wystraszonego rywala. Na 2:0 podwyższył Daniel Mąka, posyłając piłkę do siatki z rzutu karnego. Kolejne dwa gole strzelili rezerwowi.

Trzeciego Aleksander Kwiek, a czwartego Daniel Gołębiewski. Widzewiacy byli zespołem o kilka klas lepszym i zasłużenie wygrali. Tur, to chyba najsłabsza drużyna, z którą w tym sezonie mierzył się łódzki klub. Niewykuczone, że gości, przed wyższą porażką, uchronili... kibice. Dwie przerwy w grze, spowodowane ospaleniem rac, wybiły z rytmu piłkarzy Widzewa. Po przerwie pokazów na trybunach nie było, za to łodzianie zaczęli demonstrować strzeleckie fajerwerki.

Zwycięstwo cieszy, martwić może natomiast kontuzja Radosława Sylwestrzaka, który musiał opuścić plac gry jeszcze w pierwszej połowie.

Widzew Łódź - Tur Bielsk Podlaski 4:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Świderski (12)
2:0 Mąka (55)
3:0 Kwiek (62)
4:0 Gołębiewski (77)

Widzew: Humerski - Kozłowski, Sylwestrzak (25, Kostkowski), Zieleniecki, Pigiel - Michalski, Kazimierowicz, Radwański, Mąka (79, Falon) - Miller (73, Gołębiewski), Świderski (61, Kwiek).
Tur: Sidun - Kulikowski, Porębski, A. Kosiński, Niemczynowicz (65, Zieniewicz) - Lewczuk (84, Kosiński), Łochnicki - Ostaszewski, Radecki (36, Maliszewski), Popiołek - K. Kosiński (61, Drażba).

Żółte kartki:
Michalski, Mąka (Widzew) - A. Kosiński (Tur)

Sędzia:
Piotr Chojnacki (Warszawa)
Widzów:
14711

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Niedziela, 8. października 2017 godz. 10:55
wiecej odwagi panowie w oddawaniu strzalow na bramke z dystansu a bedzie jeszcze fajniej.pozdro
Autor: tkm-rock (użytkownik: 24336, komentarzy: 140)

Sobota, 7. października 2017 godz. 20:10