REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 RTSAdri... 128
2 marcin4992 125
3 proffi 123
4 Redisland 119
5 rafi4414 119
6 damian27 118
7 zbynek 117
8 Bogdan 115
9 tadziu 115
10 pavco 114
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą jesienną?
Kacper Falon
 275
Daniel Gołębiewski
 29
Damian Kostkowski
 377
Aleksander Kwiek
 118
Michał Miller
 1706
Bartłomiej Niedziela
 87
Mateusz Ostaszewski
 17
Marcin Pigiel
 174
Bartłomiej Rakowski
 14
Radosław Sylwestrzak
 68
Daniel Świderski
 477
Ogółem oddano 3342 głosów.
REKLAMA
 
Widzew Łódź - Świt Nowy Dwór 2:0 (0:0)
 
Sobota, 12. sierpnia 2017, godz. 20:58

W pierwszym spotkaniu pod wodzą trenera Franciszka Smudy zespół Widzewa Łódź pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki. To był piąty debiut "Franza" w roli szkoleniowca łódzkiej drużyny i dopiero pierwszy zwycięski. 

Nowego trenera Widzewa powitał okrzyk "Franek, Smuda!". W pierwszej połowie łodzianie prezentowali się jednak tak, jak za starego trenera, Przemysława Cecherza. Grali wolno, niedokładnie, przewidywalnie. Lepiej prezentowali się goście z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wynikało to nie tyle z dobrej gry gości, co z niewymuszonych błędów widzewiaków. Zakończyć się to mogło stratą bramki, dobrze jednak interweniował Patryk Wolański, po strzale Krystiana Pomorskiego. Łodzianie potrzebowali piętnastu minut, by poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Prusa. Michał Miller z kilku metrów trafił jednak w golkipera Świtu.
REKLAMA

Później na boisku działo się niewiele ciekawego. Zespół Widzewa próbował atakować, ale czynił to dość wolno. Obrońcy gości spokojnie mogli się ustawić. Dośrodkowania ze stałych fragmentów gry również były dalekie od ideału. Łodzianie obudzili się w końcówce pierwszej połowy. Być może impulsem dla nich było staranowanie Smudy, przez piłkarza Świtu. Szkoleniowiec, popchnięty przez Mariusza Gabrycha, wpadł na bandę reklamową. Chwilę później widzewiacy mogli objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji znalazł się ponownie Miller, który ponownie nie zdołał pokonać Prusa.

Nie wiadomo, co w szatni powiedział zawodnikom Smuda, ale drugą połowę rozpoczęli zdecydowanie lepiej, niż pierwszą. Niestety po raz kolejny Miller spudłował. A powinno być 1:0! Łodzianie prezentowali się zdecydowanie lepiej, niż do przerwy, ale wciąż szwankowała skuteczność. W 65. minucie Smuda zdjął Aleksandra Kwieka, a w jego miejsce posłał na boisko Daniela Świderskiego. Chwilę później widzewiacy objęli prowadzenie. Miller zagrał piętą do Mateusza Michalskiego, a ten nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Świtu. W 72. minucie mogło być 2:0, ale nie było. Strzał głową... Millera, przeleciał obok bramki. Okazję miał również Świderski, lecz nie zdołała zaskoczyć Prusa.

Jak udanie wykończyć akcję Millerowi pokazał Daniel Mąka. Skrzydłowy wymanewrował obrońcę i bramkarza Świtu i trafił do pustej bramki. Akcja, stadiony świata! Widzew w drugiej połowie zagrał tak, jak oczekują od niego kibice. Szybko, z pomysłem. Oby w kolejnych spotkaniach zawodnicy tak długo już się nie rozkręcali.


Widzew Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Michalski (69)
2:0 Mąka (78)

Składy:
Widzew: Wolański - Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel - Kazimierowicz, Radwański (77, Ostaszewski) - Mąka, Kwiek (66, Świderski), Michalski - Miller.
ŚwitPrus (83, Antoniuk) - Dara, Drwęcki, Dankowski, Przysowa - Pomorski (55, Basiuk), Kozłowski, Steć, Wolski, Wiśniewski (83, Pałczyński), Gabrych - Cuch.

Żółte kartki:
Kozłowski, Pigiel, Miller (Widzew) - Wolski (Świt)

Sędzia:

Grzegorz Kujawa (Olsztyn)
Widzów:
15 300