REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 RTSAdri... 128
2 marcin4992 125
3 proffi 123
4 Redisland 119
5 rafi4414 119
6 damian27 118
7 zbynek 117
8 Bogdan 115
9 tadziu 115
10 pavco 114
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą jesienną?
Kacper Falon
 275
Daniel Gołębiewski
 29
Damian Kostkowski
 377
Aleksander Kwiek
 118
Michał Miller
 1706
Bartłomiej Niedziela
 87
Mateusz Ostaszewski
 17
Marcin Pigiel
 174
Bartłomiej Rakowski
 14
Radosław Sylwestrzak
 68
Daniel Świderski
 477
Ogółem oddano 3342 głosów.
REKLAMA
 
Majak wspomina czasy Ligi Mistrzów w Widzewie: "Rok, ale jaki. Inny świat"
 
Piątek, 11. sierpnia 2017, godz. 14:15; źródło: Weszło

W przytoczonym przez nas już wywiadzie dla portalu Weszło, Sławomir Majak wspomina również rok, który spędził w Widzewie. - Rok, ale jaki! Liga Mistrzów, mistrzostwo. Inny świat. Wspaniali ludzie się w Łodzi trafili. I trener Smuda, i drużyna, która była samograjem - przypomina. Dodaje, że gry przychodził do klubu, kibice raczej nie byli przekonani do niego: - Ludzie mówili: "super transfery, ale dlaczego Majak?". Byłem niewiadomą. Ale okazało się, że to strzał w "10", bo na koniec byłem oceniany najwyżej z tych transferów. To był dla mnie owocny rok, jeśli chodzi o indywidualne sukcesy - opowiada.

Majak podkreślił, że z płaceniem w klubie nie było wtedy aż tak źle, jak niektórzy dziś mówią: - Płacili. Chociaż do tej pory nie dostałem premii za mistrzostwo, bo ostatecznie powiedzieli: "jak wyjechałeś, to już ci nie są potrzebne". Po tym jak syn z żoną odbierali nagrodę dla Piłkarza Roku, przyjechałem na urlop do Polski. Żona na gali siedziała przy stoliku Widzewa, z szefami i trenerami. Pawelec mówi do niej: "Pani Elżbieto, proszę się nie przejmować pieniądze są uszykowane. Niech przyjedzie jutro do klubu, leżą w księgowości". To my w samochód i do Łodzi. Okazało się oczywiście, że nie ma pieniędzy i nie będzie.
REKLAMA


Powiedział też, jak wspomina Franciszka Smudę z tamtych lat: - Dalej ma problemy z wysławianiem się, po tylu latach dość dziwna sprawa, a wtedy było trochę śmiechu. Piotrek Szarpak był największym kawalarzem w szatni i potrafił wyłapywać te wszystkie lapsusy. Ale to może dzisiaj jest trochę źle odbierane - te żarty z Franza nie wynikały ze złośliwości, były jak najbardziej pozytywne. Zaakceptowaliśmy jego sposób bycia, treningów i przynosiło to efekty. Franka poznałem wcześniej jako piłkarz Hannoveru. Spotkaliśmy się z Widzewem na obozie na Majorce. Już wtedy rozmawiał ze mną, że mnie widzi i podpytywał się, czy wracam. Dogadaliśmy się bez problemów i bez tłumacza! Zawsze miałem dobry kontakt z trenerem, bo lubił charakternych zawodników - wspomina.

Wrócił też do pamiętnego meczu z Broendby w Kopenhadze. - Jechaliśmy ze skromną zaliczką, ale liczyliśmy na Ligę Mistrzów. Tymczasem brutalnie zostaliśmy sprowadzeni do parteru. Duńczycy jechali z nami jak z furą gnoju. Przez pierwsze pół godziny nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy, choć same bramki padały po naszych błędach. Tam też kocioł i mocne ciśnienie na awans. W przerwie do szatni wszedł Andrzej Grajewski. Zaczął nas sztorcować, ale w takich słowach, w przypadku których "nieparlamentarne" to najłagodniejsze stwierdzenie. Myślę, że to też spowodowało, że dotarła do nas myśl, że nie mamy nic do stracenia. Ale wyszliśmy i dostaliśmy gonga na 0:3, który podcinał wszystko. Fajnie, że zaraz strzelił Citko. I wtedy kluczowe było to, że wiedzieliśmy, iż Smuda tak nas przygotował, że sił nam nie zabraknie. Sytuacji Broendby miało dużo, ale nam się udało - relacjonuje Majak.

Dodaje, że nie ma nic przeciwko twierdzeniom Pawła Wojtali, że to jego autorstwa była bramka na 2:3. - Ale proszę bardzo, niech tak będzie, nie chcę zabierać mu tej chwały. Dla mnie liczyło się to, że w ogóle padła i potem było to pięć minut, które wstrząsnęło piłkarską Polską. Pamiętam, że gdy przyjechaliśmy do Łodzi, okazało się, że ludzie wyrzucali telewizory przez okna przy 0:3. Dosłownie! Później wstawali rano i dowiadywali się, że Widzew gra w Lidze Mistrzów!