REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 RTSAdri... 128
2 marcin4992 125
3 proffi 123
4 Redisland 119
5 rafi4414 119
6 damian27 118
7 zbynek 117
8 Bogdan 115
9 tadziu 115
10 pavco 114
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą jesienną?
Kacper Falon
 275
Daniel Gołębiewski
 29
Damian Kostkowski
 377
Aleksander Kwiek
 118
Michał Miller
 1706
Bartłomiej Niedziela
 87
Mateusz Ostaszewski
 17
Marcin Pigiel
 174
Bartłomiej Rakowski
 14
Radosław Sylwestrzak
 68
Daniel Świderski
 477
Ogółem oddano 3342 głosów.
REKLAMA
 
Smuda: "Czuję, jakby to było wczoraj"
 
Wtorek, 8. sierpnia 2017, godz. 14:59

Franciszek Smuda wrócił do Widzewa. - Zespół zawsze słynął z charakteru i to musi być kontynuowane - mówi nowy szkoleniowiec Widzewa.

- Witam wszystkich, z którymi współpracowałem 20 lat temu. Myślę, że współpraca będzie się dobrze układała - przywitał dziennikarzy Smuda. - Nigdy nie miałem konfliktów z mediami. No, może czasami... - śmiał się szkoleniowiec, który był w doskonałym humorze.

Smuda podkreślił, że czuje się, jakby wrócił do domu. - Podczas mojej dawnej pracy w Widzewie drużyna była budowana w bardzo dobrej atmosferze i chcę, by było tak samo - mówi szkoleniowiec. - Ja też mam swoje ambicje, a tutaj przeżyłem wiele wspaniałych chwil. Pamiętam, jak po jednym z wyjazdów o godz. 1 w nocy czekało na nas 6 tysięcy kibiców. To nie spotkało mnie w żadnym klubie, w żadnym mieście. Chcę jeszcze raz przeżyć takie chwile.

Smuda mówi, że negocjacje z klubem nie były trudne. - Z Widzewem nie ma trudnych negocjacji. No, chyba, że z Grajewskim i Pawelcem. Ale to inni ludzie... - nie opuszczał Smudy humor. - Miałem oferty z zagranicy, ale gdy dostałem propozycję z Widzewa, to zastanowiłem się, przeanalizowałem i wytłumaczyłem zagranicznym menedżerom, że wybieram Widzew. To klub, który w tej chwili jest w III lidze, ale cała otoczka wokół niego to ekstraklasa. Spróbuję wrócić do dawnej świetności, a z aktualnymi właścicielami klubu można to osiągnąć.
REKLAMA

Co ciekawe, to piąte podejście Smudy do Widzewa. - Dwa razy przychodziłem ratować Widzew, raz się udało, raz nie - mówi Smuda. - Nawet zawodnicy prosili, żebym przyszedł ich wesprzeć, skoro jestem wolny. Nie ma kozaków, którzy w 1,5 miesiąca uratowaliby drużynę. Ja nie spekuluję, nie pytam czy jest szansa na ratunek, czy postawiona jest już trumna, a szukamy do niej gwoździ. Chcemy zrobić tak, żeby była dobra atmosfera i żebyśmy wspólnie z kibicami mieli radość, a nie smutek.

Jeśli chodzi o drużynę Widzewa, to Smuda na razie wie o niej... niewiele. - Muszę zobaczyć, jak ona wygląda, jakie umiejętności piłkarskie są w zespole - mówi szkoleniowiec. - Widzew w III lidze? Nie, Widzew, to jest ekstraklasa. Nie wiem nic o tej lidze, ale będę się starał poukłada tych chłopaków. To jest początek. Mój poprzednik dał z siebie wszystko, żeby drużyna była jak najlepiej przygotowana, ale każdy ma inną wizję. Obojętnie, jaka to jest liga, można szybko znaleźć wspólny język z chłopakami. To nie przeszkadza. Zawsze ustawiałem swoją drużynę, a nie pod jakiegoś przeciwnika. Musimy grać swoje i zaskoczyć rywala, żeby wygrać.

- Sala konferencyjna jest inna, kiedyś siedzieliśmy w hali... Ale czuję, jakby to było wczoraj - zakończył Smuda.Maciej Nowocień