Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

Sobota, 15. lipca 2017, godz. 17:31

Piłkarze Widzewa wygrali kolejny letni sparing. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza zaprezentowali się dużo lepiej na tle Ruchu Chorzów i zasłużenie wygrali 2:0.

Podopieczni trenera Przemysława Cecherza od tygodnia przebywali na zgrupowaniu w Nieborowie. Zwieńczeniem ciężkiej pracy jest właśnie mecz z Ruchem. Początkowo był pomysł, by widzewiacy zagrali jeszcze przed południem z Huraganem Wołomin, ale ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano.

Pierwsze minuty meczu nie porwały kibiców. Obie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę, brakowało akcji ofensywnych. Dopiero w ósmej minucie Maciej Kazimierowicz świetnie uruchomił Mateusza Michalskiego, a ten podał do Michała Millera. Niewiele brakowało, a Widzew prowadziłby 1:0!

Łodzianie wciąż przeważali i prezentowali się lepiej od spadkowicza z ekstraklasy. Widzew dominował i tworzył kolejne akcje. W dobrej sytuacji znalazł się Daniel Świderski, który dostał podanie od Michalskiego. Niestety napastnik znajdował się na spalonym.

Mało? Dobrze spisujący się Adam Radwański świetnie dostrzegł Millera i wypuścił mu piłkę na wolne pole. Napastnik długo się nie zastanawiał, zbiegł do środka i mocno uderzył. Szkoda tylko, że w bramkarza...

Pierwszy strzał chorzowianie oddali dopiero w 19. minucie, ale Patryk Wolański bardzo dobrze sobie z nim poradził. Kolejną okazję miał też Świderski, który dostał bardzo dobre podanie po dwójkowej akcji Sebastiana Zielenieckiego i Radwańskiego. Piłkę miał jednak na słabszej lewej nodze, więc nie zdołał trafić do siatki.

Dużo lepszy strzał oddał za to Marcin Kozłowski. Znany już ze swoich rajdów pod bramkę piłkarz ładnie uderzył z dystansu, a bramkarz w ostatniej chwili sparował piłkę, a ona uderzyła jeszcze w słupek. Kilka chwil później znów ze świetnej strony pokazał się Świderski. Doskonale wypuścił piłkę Millerowi, a nasz nowy napastnik strzelił pierwszego gola dla Widzewa!

W kolejnych minutach Ruch stworzył kilka groźnych sytuacji, wręcz prezentował się lepiej. Ale nie na długo. W Widzewie dobre sytuacje mieli m.in. Mąka czy Świderski. Kilka chwil później sędzia zakończył pierwszą połowę.

W drugiej działo się dużo mniej. Trener Cecherz dokonał kilku zmian, ale nie wprowadził całkiem nowej jedenastki. Na boisko weszli Dawid Kamiński, Damian Kostkowski, Piotr Okuniewicz, Mateusz Ostaszewski, Bartłomiej Niedziela, Przemysław Rodak i Kamil Tlaga.

Łodzianie mieli jednak kilka szans na podwyższenie wyniku, ale niestety brakowało skuteczności. Najlepszą sytuację zmarnował Okuniewicz. W ścisłej końcówce podwyższył jednak Kostkowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie. Mogło być jeszcze 3:0, ale w ostatnich sekundach Ostaszewski trafił w słupek.

Widzew zaprezentował się jednak dużo lepiej od spadkowicza z ekstraklasy, co napawa optymizmem. Brawo!

Bramki: Miller (28.), Kostkowski (88.)
Widzew: Wolański - Kozłowski (52. Tlaga), Zieleniecki, Sylwestrzak (46. Kostkowski), Rakowski (56. Kamiński) - Michalski (46. Niedziela), Kazimierowicz (68. Rodak), Radwański, Mąka - Świderski (70. Ostaszewski), Miller (59. Okuniewicz)

Maciej Nowocień

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Niedziela, 16. lipca 2017 godz. 11:13
Górnik wczoraj pokazał jak powinno sie grać. Ograł ległę DZIEĆMI.. grali bez żadnych kompleksów, strachu i z wielką pewnością siebie.. Niech nasz sztab sobie ze trzy razy ten mecz obejrzy w ramach ćwiczeń mentalno-taktycznych..
Autor: yazidz (użytkownik: 27517, komentarzy: 259)

Sobota, 15. lipca 2017 godz. 22:26
Panowie wiadomo wygrana cieszy ale bez zbednego pompowania lepiej...bo moim zdaniem a raczej sie nie myle Ruch jak dogra do konca sezonu I sie utrzyma to bedzie cud! Zawodnikow których kojarze to moze z dwoch! Przybecki I Arak..Reszta to cos w rodzaju Kaminskich I Okuniewiczów u Nas. Bramka I wyjscie do pilki Millera pierwsza klasa...Mąka jak mu sie "chce" robi róznice! P.S. Cecherz ja wiem ze Kaminski I Okuniewicz to twoje chlopaki ale czlowieku miej litosc dla Nas!
Autor: Destro2 (użytkownik: 34430, komentarzy: 473)

Sobota, 15. lipca 2017 godz. 20:37
Nie zgodzę się z tą pewną defensywą. Widać brak zgrania.
Autor: kredu (użytkownik: 5135, komentarzy: 16013)

Sobota, 15. lipca 2017 godz. 20:23
na 90minut znowu jakiś podrabianiec wylewa gorzkie żale na Okuniewicza Michalskiego i Niedzielę..

co do meczu to fajnie nawet to wyglądało, defensywa w sumie nie miała za duzo roboty ale grali czujnie i pewnie. W pomocy udawało sie nawet coś poklepać.Atak Świderski Miller dzisiaj zadziałał.
Nie wiadomo tylko kim grał Ruch, po za Przybeckim to reszta grajków wyglądała mizernie jak i cała ich gra.