REKLAMA
REKLAMA
 
Kazimierowicz: "Możemy jeszcze namieszać"
 
Piątek, 19. maja 2017, godz. 15:50

Maciej Kazimierowicz podkreśla, że mimo remisu w meczu derbowym, Widzew wciąż ma szanse na awans. I będzie o niego walczył.

Maciej Nowocień: Derby rządzą się swoimi prawami, ale remis chyba was nie satysfakcjonuje.
REKLAMA

Maciej Kazimierowicz:
- To prawda, tym bardziej, że z takiego wyniku my możemy czuć większy niedosyt, niż ŁKS. W drugiej połowie zdominowaliśmy wydarzenia na boisku i mieliśmy dużo więcej sytuacji na bramkę. Graliśmy tylko i wyłącznie o komplet punktów. Nie wyobrażaliśmy sobie innego scenariusza. Mamy tylko jeden punkt, dlatego szkoda, że piłka nie znalazła drogi do bramki.

- Od początku obie drużyny narzuciły wysokie tempo.

- Początek meczu ŁKS miał może bardziej zdecydowany, ale nie wiem czy była to gra z głową. My przetrzymaliśmy ten szturn, a w drugiej połowie to my tworzyliśmy dużo więcej sytuacji. Graliśmy na „zegar”, czyli na bramkę pod trybuną naszych kibiców, a w takim wypadku zawsze czujemy, że możemy zrobić więcej. Wiedzieliśmy, że ŁKS mocno zaatakuje od początku, więc daliśmy im się wyszumieć i po przerwie już tacy aktywni nie byli. Wtedy stworzyliśmy najwięcej sytuacji, ale nie znaleźliśmy drogi do bramki. Adam Radwański uderzył w słupek, ja minimalnie obok bramki, swoje sytuacje miał Mateusz Michalski... Szkoda.

- Szkoda też ostatniego kwadransa, w którym graliście w przewadze.
- No tak, ŁKS cofnął się całym zespołem, a my szukaliśmy drogi do bramki rywali. Zaangażowania nie brakowało, ale wywalczyliśmy tylko jeden punkt. Mamy jednak jeszcze pięć meczów, więc jest 15 punktów do zdobycia. Możemy jeszcze namieszać.

- Czyli ten remis was...
- ...nie skreśla. Póki są matematyczne szanse, będziemy walczyć.


Maciej Nowocień
 
 
 
 
 
 
 
REKLAMA